Tässä suora lainaus Skodalta, sekä yksityis- että yritysautoissa Skoda erittäin suosittu.
Jauhakaa palstalla satujanne, juna meni jo. Ihmiset ymmärtävät että hinta x laatu = hyvä juttu.
"Ennätysalkuvuoden rekisteröintejä vauhditti uudistunut mallisto. Suomen 20 suosituimman auton rekisteröintilistalla Škodalla oli helmikuussa viisi mallia (1. OCTAVIA, 11. KAROQ, 16. SUPERB, 18. KODIAQ, 20. FABIA). Suomen rekisteröidyin auto helmikuussa oli ŠKODA OCTAVIA 424 kappaleella. Helmikuun loppuun mennessä OCTAVIA-malleja on rekisteröity 1 169 kpl. Škodan vahva alkuvuosi näkyy myös siinä, että ŠKODA oli Suomen rekisteröidyin yritysautomerkki helmikuussa 16,1% markkinaosuudella. Yhteensä Suomen kymmenen suosituimman yritysautojen joukossa oli neljä ŠKODA-mallia (1. OCTAVIA, 5. SUPERB, 9. KAROQ ja 10. KODIAQ)."
Skodat erittäin suosittuja, tietoa
12
70
Vastaukset 12
- 93009203
No en ihmettele, esim. uusi Kodiaq tosi hieno. Ja Superb kanssa tyylikäs sekä Octavia.
- TotuusSkodisteista
Seuraavaksi skodisti alkaa kehua maksusta Skaalaa ja Kaminaa.
- HänelläOnMissio
Skala sai juuri Red Dot muotoilupalkinnon ja jopa ennen myynnin aloitusta, melko hyvin.
En saa maksua tästä jutusta, kuten ei kukaan "kriitikkokaan", joka todella ihmetytää kun ottaa huomioon hänen täällä viettämänsä aika ja kirjoitusten lukumäärä.
Skodassa hinta ja laatu kohtaa täydellisesti. Halpa hinta ja laatu laahaa itäautojen tasolla.
- Troooool
"Skodassa hinta ja laatu"
Trollissa alhainen älykkyysosamäärä ja kirjoitusten taso ovat vahvassa korrelaatiossa. - skodajulli
Troooool kirjoitti:
"Skodassa hinta ja laatu"
Trollissa alhainen älykkyysosamäärä ja kirjoitusten taso ovat vahvassa korrelaatiossa.Ei se ole niin tyhmä, miltä näyttää. Haluaa vaan vinoilla.
- Ghoooool
Ostaisin Skodan, jos ois varaa. Nyt pelaan vaan potkupalloa
- Doprehuja
Suomen suosituin auto oli lada ja nyt skoda, itäautoja molemmat.
- Jippii85
Suomalaiset saavat huhtikuun alussa käyttöönsä uuden lisäpalvelun Śkodansa hoitoon, kun Śkodan maahantuoja aloittaa digitaalisen etävastaanoton. Vastaanotto palvelee ympäri vuorokauden, vuoden jokaisena päivänä.
Kyseessä on chat-palvelu, josta kyselijät saavat autoalan ammattilaisen hoidon ja arvion sekä tarvittaessa hoitoonohjauksen. Palvelu on maksuton.
Palvelussa täysin opastettu chat-robotti Śko-da vastaa yhteydenottoihin joka päivä aamu seitsemästä ilta yhteentoista. Yöaikaan robottia ladataan ja opastetaan vastauksissa joten silloin robotin vastauksissa on hieman viiveitä.
Maahantuojan mukaan digiklinikalla voi asioida sekä älylaitteeseen ladattavan Śko-da-sovelluksen että -verkkopalvelun kautta. Suomi valittiin palvelun aloitusmaaksi koska täällä digitekniikka on pitkälle kehittynyttä ja avun tarvitsijoita on paljon.
Digiklinikalla voidaan hoitaa muun muassa vaihteisto-, moottori- ja korioireita, alustan ääntelyitä sekä autonomistajan henkisiä ongelmia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S671111- 431062
- 109889
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125876- 38753
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei5746Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.77682Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.37674- 51656
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66651- 42649
Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev128600Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee29594- 53554
- 51543
- 95521
- 60484
- 46458
Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni
Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?17452- 35437