tonttien koko

Mitäs mieltä olette nykyisistä tonttien (pienestä) koosta ja tonttitehokkuuksista, jotka lähenevät 0,5:ttä?
2599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tiedän on että rakennetaan räystäät toiseen kiinni, pihaa 500 -700 m2. Pienin tontti minkä minä hyväskyn on väh. 1000 , mieluiten 1500 m2. MIksi kun suomessa ei maalopu ?

Äänestä
  • minäkin olin ennen tuota mieltä, mutta melkein 1500 neliön tontti vaihtui vain hieman yli 700 neliöiseen ja siitä on aika tavalla vähemmän vaivaa. No jos tykkää puutahra hommista tms. tai keräilee romuautoja niin tottakai iso on parempi.

    Ainoa huonopuoli tuossa pienemmässä on, että rakentaminen vaati tavaratomitusten tarkaa ajoittamista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonttimies kirjoitti:

Mitäs mieltä olette nykyisistä tonttien (pienestä) koosta ja tonttitehokkuuksista, jotka lähenevät 0,5:ttä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu