Copic Marker/Sketch sarjan kyniä myynnissä

Jenni1990

Olisi myynnissä huuto.netin kautta Copic Marker ja Sketch sarjaa (Osta heti painikkeella). Toivon mukaan noille löytyy vientiä kyseisenä pakettina, kynät ovat itselle tulleet tarpeettomiksi, koska en muista koska viimeksi olisin edes enää piirtänyt mitään. Eli miksi siis antaa kalliiden kynien lojua pöytä koristeena.
Huuto.net kohteeni olisivat tuola:

- https://www.huuto.net/kohteet/copic-kynat/494809534
- 59 Väriä (2kpl colourless blenderiä vajaa musta #100 väri: täyttöpullo. muovikotelo suoja. kaupan päälle)
hinta: 177 € postikulut (5.90€)
- Osassa Copic Markereita vaihdettu Super soft Brush pää, ei alkuperäistä leveää kärkeä (n.10-15kynää).

- https://www.huuto.net/kohteet/copic-kynat-sketch/494809702
Copic Sketch kynä sarjan kyniä 55 väriä blender (Copic Ciao kynät saa mukaan kaupan päälle/Ei kynä koteloa.) hinta:198 € postikulut (5.90€)


- Laittaa viestiä voi, tarkoitus lähettää postin kautta, mutta noutokin onnistuu, rahat vai tilisiirtona. Sketch sarja on itselle uudempi ostos joten vähemmän myös käytetty. Marker sarja on huomattavasti vanhempi ja voi nähdä miten niitten ulkopinta on hiukan sotkeentunut. (pääasiassa Markereissa joiden päät vaihdettu Brush pääksi tai täytetty).

- Kumpiakin kynä sarjoja voi tietojeni mukaan täyttää ja itse olen niitä ainakin täytellyt copic ink pakkauksilla varsinkin E00 ja 100 eli ihonsävyä ja mustaa. Haaleammat sävyt ei näkyneet kovin hyvin paperille kun testasin ja yritin saada hyvän scanneri kuvan, tosin oma scanneri on romu jolla osa haaleista väreistä ei edes erotu paperista.

- Nopealla vilkaisulla Tempera myi ainoastaan näitä sarjoja suomessa voin toki olla väärässä, omani ovat alun perin Temperasta ostettu ja nyky hinta oli huimat 7-8€. Omia rahoja näistä vempeleistä ei ikinä saa takaisin. Laskin nopeasti että hinnoitin omien kynien arvon: Sketch 3.60€ ja Marker n.3€ käytön perusteella. Blenderit sun muut lisät ei ole laskettu hintaan vaan ne tulee kaupan päälle riippuen mitä kyniä ostaa Markerit vai Sketchit.

1

213

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jenni1990

      Pahoittelut miljoonista kirjoitusvirheistä. En osaa enää kirjoittaa hätäpäissäni.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      77
      1806
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1182
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      944
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      869
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    6. 77
      692
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      664
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      50
      593
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      63
      561
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      33
      551
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      504
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      398
    Aihe