Skoda huippusuosittu Englannissa: 5 ykkössijaa 2019

TotuuttaPalstalleLisää

13

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Doprehuja

      Skoda on itäauto.

      • menestystäSatelee

        Mitä se tarkoittaa?


    • Itä_länsi

      Mitäpä tuo haittaa onko itä vai länsi jos niin hyvä että palkitaan moninkerroin länsimaissakin , hyvähän sen täytyy silloin olla ..Tojotankaan vaikka idästä tulee sekin ei ole saanut milloinkaan mitään palkintoja liekö etes huraata huudettu koskaan etes ..

      • MaailmanYkkönen

        Niin no. Eihän se Toyota ole kuin maailman myydyin automerkki. Vähäiset on ne ansiot siis Skodaan verrattuna....


      • Vw_jyrää

        Valitettavasti volkkari on maailman myydyin auto tällähetkellä..tojota pienenee kuin pyy maailmanlopun lähellä..


      • Vw_jyrää

        Nyt olikin kyse automerkistä ei mallista..


      • LääkkeetköOttamatta
        Vw_jyrää kirjoitti:

        Nyt olikin kyse automerkistä ei mallista..

        Ja ne mallitkin myy. Tiesitkö sitä? Ja maailmanlaajuisesti. Kuten tuo Corolla....


    • RonahdusVäistämätön

      Englannin köyhtyvä työväenluokka kannattelee myyntiä vielä toistaiseksi. Brexitin jälkeen kun kolahtaa tullit ja verot niin myynti sakkaa että heilahtaa.

      • Möly_Kommari

        Kuvitteletko, että myynti sakkaa vain Skodalla. Kyllä se sakkaa kaikilla merkeillä. Toyota on uhannut siirtävän tehtaat pois Briteistä. Britanialla on kuitenkin pieni merkitys Euroopan markkinoilla. Brexitin jälkeen vielä pienempi. Tulli rapsahtaa molemmin puolin. Tämän jälkeen Bittien valmistamien autojen myynti loppuu miltei tyystin manner euroopassa.


    • Kakkakin on huippusuosittua kärpästen parissa mutta onko se sitten hyvää?

      • TotuusSkodisteista

        Venäjällä ei paljon muuta olekaan, joten siihen on sulla tyytyminen. Tykkäät tai et.

        Ai niin, jemkemiähän siellä viemäreissä, toki toki. No, samaa paskaa sekin, joten teillä on kärpästen kanssa kova kilpailu... 👍👏😁


      • Totuus_tojotistista

        Tässä tuli pikemminkin todiste hönöjen mielentilasta..kovasti se seilaa sinne sun tänne ja kovasti tuntuu tuo itänaapuri puheissa olevan kiinnostuksen kohde.


    • Sama.Suomessa

      Brittipoliisit ajavat Skodalla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1566
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      605
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      537
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      488
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      422
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe