Mitä seuraa ammunnoissa jos...

Alkaa ampua ympäriinsä. Ampuu kohti ylempiarvoista "upseeria" mutta ei osuakseen.
Ainakin pääsee sieltä pois, mutta tuleeko tuomia ja joutuuko mielentilatutkimuksiin?
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täällä Leningrad Oblaski alueella yksi tapaus. Tekijä palautettiin omaisille arkussa. Kuolinsyyksi ilmoitus kunniakkaasta vaikka ikävästä tapaturmasta taisteluharjoiituksessa.

Äänestä

Milläs ammut?Kun et saa edes asetta käteesi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Benewgsd kirjoitti:

Alkaa ampua ympäriinsä. Ampuu kohti ylempiarvoista "upseeria" mutta ei osuakseen.
Ainakin pääsee sieltä pois, mutta tuleeko tuomia ja joutuuko mielentilatutkimuksiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu