Pirkanmaalla hyvin tunnettu HD-mies on vakavasti luokkaantunut amerikassa.Luotettavien tietojen mukaan tila on vakaa ja hänet on siirretty suomeen.
Hän oli suuremman joukon mukana joka äskettäin lähti "amerikankiertueelle" omilla pyörillä.
Hän oli suuremman joukon mukana joka äskettäin lähti "amerikankiertueelle" omilla pyörillä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No tästahan olikin paljon hyötyä. ???
Jollekkin tästä oli "hyötyä"
Toivottavasti paranee kesäksi!
se on tämän harrastuksen varjopuolia!
Sellainen vahva turvapuku olisi liikenteessä tarpeen.
Mutta mukavuudenhalu ei ole niitä vielä yleistänyt. Ja ne maksavat paljon.
Tosin terveys on arvokasta.
Turvapuku ja muut haarniskat ei kyllä suojaa,jos rattijuoppo ajaa päin ja jatkaa matkaansa... Mutta onneksi hän on elossa,pari sormea ja toinen jalka puuttuu,kyllä murtumiakin löytyy....:(
Minä luotan vain ja ainoastaan airbag'iin! Reissatettsani Suomen suvessa uskollisella pitkäkeulallani, sidon telttapötkön eteen lampun päälle nahkaremmeillä risereihin kiinni. Teltan sisällä minulla on reissussa ainä pötkö dynamiittiä, josta jätän sytyslangan pään kurkistamaan kytkinkahvan puolelle ulos.
Onnettomuuden ollessa ilmeinen, rapsautan zipolla langan tuleen ja katsos, teltta räjähtää pulleaksi turvatyynyksi ja suojaa minua mitä mainioimmin yhteentörmäyksessä.
Suosittelen muillekkin.
bonde juttuja ja hidas zippo.
Kiitos hyvästä vinkistä. Miedompi versio on itsestään täyttyvä telttapatja. Joskin oma sytytys tarttee olla himppasen ennakolla...Toivotaan nyt kuitenki et jää tältä osin käyttämättä teltat ja patjat. =)
Minkähän niminen tää pirkanmaalainen kaveri on?
http://kotiweb.kotiportti.fi/katri.parssinen/florida/Index.htm
...... "Nokialla liikkuu huhu, etta joku harrikkaporukan jäsen olisi joutunut pahaan liikenneonnettomuuteen. Lupasin tarkistaa asian tuotapikaa".
"Valitettavasti huhu piti paikkansa. Nutun päälle oli torstaina 24.02. Lake Worthissa vasemmalta päin STOP-merkkia ajanut humalainen joka oli paennut paikalta. Onneksi kuljettaja saatiin kiinni, mutta se ei auta Nutua juurikaan. Nutu kuljetettiin TAYSiin lentokoneambulanssilla. Nutun
vasen jalka on amputoitu 10 cm polven alapuolelta. Tämän lisäksi vasemman käden kolme sormea on poistettu. kaiken tämän lisäksi vasen lonkka on murtunut kaulasta ja tuettu raudalla. Tieto Nutun kohtalosta veti koko porukan mielialan alhaiseksi ja se tulee varjostamaan koko loppumatkaamme. Pyörät Nutu oli hoitanut siten, että ne toimitetaan Miamin terminaaliin pakattavaksi konttiin yhdessä meidän pyöriemme kanssa".