Sipoolainen feikkiehdokas

Ruuhkatukka

Ihan vaan varoitan, että kokoomuksella on Sipoossa ison rahan feikkiehdokas. Tyyppi latelee tulemaan perussuomalaisten puheenjohtajan juttuja omina juttuinaan, vaikka ne ovat täysin ristiriidassa puolueen linjan kanssa. Hän esittää olevansa autoilijoiden puolella, vaikka hänen puolueensa kokoomus istui joulukuussa vihervasemmiston kanssa suunnittelemassa mm. tietulleja ja polttoaineveron korotuksia ja paljon muuta ilmastonmuutoshöttöä autoilijoiden pään menoksi. Perussuomalaiset olivat ainoa puolue, joka marssi ulos kokouksesta tavoitteiden mennessä aivan liian kunnianhimoisiksi.

Nyt kyseinen ehdokas kirjoittelee kovasti maahanmuuttokriittisiä kommentteja, vaikka hänen puolueensa Petteri Orpon ja Kai Mykkäsen johdolla kannattaa avoimien rajojen politiikkaa. Tämän on varmasti jokainen saanut huomata edellisellä hallituskaudella, jolloin laittomasti maassa olevillekin vain lisättiin palveluja.

Sinänsä huvittavaa, että ehdokas ajaa kevyempää verotusta puolueen pitäessä kalliiksi tulevan maahanmuuttopolitiikan ja liian kunnianhimoisten ilmastotavoitteiden avulla huolen siitä, että julkisen talouden menot pysyvät niin korkeina, että verotusta joudutaan todennäköisemmin korottamaan, kun leipäjonojen asiakkailla ei ole enää mistä leikata. Ehdokas ei ole esittänyt yhtään mitään kohdetta, josta veronalennukset voitaisiin kompensoidaan.

Hiilitullitkin kyseinen ehdokas on ottanut esiin, tämäkin perussuomalaisten ohjelmasta napattu.

Älkää nyt hyvät ihmiset äänestäkö feikkiä, muistakaa, että on aivan sama, mitä ehdokas puhuu, puolueen linja on se joka ratkaisee. Valitkaa ensin puolue. Sitten sieltä sopiva ehdokas. Tarkastakaa sen jälkeen, että ehdokkaan lupaukset noudattavat puolueen linjaa ja valitkaa toinen ehdokas, mikäli näin ei ole.

Älkää äänestäkö valehtelijoita.

0

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        407
        5933
      2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

        se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
        Maailman menoa
        32
        2262
      3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        103
        2078
      4. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        25
        1859
      5. Onko kaivattusi

        seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
        Ikävä
        61
        985
      6. Moraaliköyhä S-ryhmä

        S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
        Tampere
        108
        983
      7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

        Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
        Ikävä
        59
        974
      8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        133
        939
      9. Miltä se tuntui

        Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
        Ikävä
        78
        881
      10. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        40
        855
      Aihe