Jollet halua äänestää Hallaahoa,voit kuolla pois!
Pikavilkaisu palstalle ei paljoa toivoa huomisesta anna!
Voi me porhallamme kohti kevättä,nyt tuntia aikaisemmin suljemme simmumme ja rukkaamme noita kellojamme.
Toi kesäaika toi yhden harmaalokin tonne jäälle,kaiketi se lintu tiesi,että nyt vois ritulta irrota särkiä?
Ei irronnut ei, nyt kala syö todella huonosti.Muikkuja minäkin ostin K.kaupan kalatiskiltä ja joppa maistuivat
Onhan todella kannustavaa keskustelua!
8
143
Vastaukset
- sinunkinetu
H on kuitenkin se joka ajattelee suomalaisten hyvinvointia eikä ole jakamassa rahoja onnen onkijoille, jotka rynnii halki Eutoopan tänne sosiaaliturvaan. Ne miljardit on pois sinunkin hoidosta ja eduista. Nuoret ja terveet tehkööt työtä omassa maassaan.
Suomen työllisyys ja työttömyys ei ole maahanmuuttajien varassa.
Se virren voisi jo jättää.
Meillä on perustavaa laatua oleva ongelma. Tuotantomme on myyty ulkomaisille sijoittajille, ja he haluavat tuottoa rahoilleen.
Me olemme joutuneet torppareiksi omassa maassamme, ja veroparatiisit saavat voitot tileilleen.
Meillä syntyvyys laskee ja päättäjät ihmettelevät, Eivätkö he ymmärrä, että tavallinen kansa haluaa elää ja kasvattaa perhettään omalla työllään! On aika riski perustaa perhe ja ostaa velkainen asunto, jos ei olisi varmuutta siitä, että työpaikka ja firma ovat jäljellä vielä ensi vuonnakin. Postkin siirtää toimintaansa Viroon.
Olin yhteydessä erääseen suomalaiseen verkkokauppaan puhelimitse. Puhelimeen vastattiin Virosta. Ei taidakaan olla suomalainen. Mistä me tiedämme, minkä maalaiset osakkeenomistajat firmoillamme on!Kiitos Makriina2!
Todella toimivat aivot ja vielä naisen päässä,aivan mahtavaa!
Sinä Makriina2 tiedät ja olet keskustelupalstan kantavahahmo.
Minä istuin kuudenaikaan aamulla pilkkireiällä ja ajattelin onko seuraava
ateriani kala ,vaiko lihapainotteinen?
Ajatelkaa ihmiset,ei siellä tullut mieleen,ketä pitäs äänestää,tai mitä kivihiilen tilalle,kun tämä pormestarikin polttanut jo päreensä?Mitä puhetta se on, että pilkkijöiden pitää/ei pidä tappaa särkensä heti avannon reunalla. Kamalia sääntöjä nyt siihenkin. Eikö suomalainen pilkkijä enää osaa kalauttaa saalistaan näppärästi hengiltä, kun tuollaisia uhkauksia kirjoitellaan?
Miten sinä menettelet, Ritu? Terveisiä vaan Jämsän äijälle, minun kotikyyhkyseni meni ja vihelsi mennessään. Emme sitoutuneet.
Minä en tiedä yhtään, ketä äänestäisin. Olen menettänyt uskoni puolueisiin, ja ne pienet yrittäjät tuntuvat ihan saippuakuplilta.
Kävin Kansallisteatterissa katsomassa "Yhdestoista hetki"-nimisen katsauksen suomalaiseen elämänmuotoon. Luulin ensin, että se oli satiiri, ennen kuin todella aloin ymmärtää.
Meitä sahataan silmään urakalla. Suosittelen.
- Orpo.on.sanonut
Siirtyy Viroon, verotus.
Huippuosaajat hyvin kouluttautuneet jättävät suomen ja Rinne nostaa varmuuden vuoksi veroja etteivät palaisi, - järjestys-olla-pitää
Perussuomalaisia kannataa äänestää suomen oman turvallisuuden ja hyvinvoinnin takia,
suomen asiat ensin kuntoon kuten vahukset lapsiperheet, ym.
hallitsematon , harkittu maahan muuto hallintaan,,, kuntoon,Mitä persut lupaavat meille ikääntyneille? Jos eivät päästä ulkomailta enää tänne ketään, niin mistä hoivakoteihin saadaan työntekijät, jotka uhrautuvasti pesevät yöllä pyykkiä ja tiskaavat päivätyönsä päätteeksi?
Suomalainen hoitaja kun tietää, mikä hänen toimenkuvansa on, kun taas joku ulkomailta tuotu uskoo, kun TA sanoo, että lennät takaisin kuin leppäkeihäs, jos purnaat.
Hoitolaitoksien pitää tuottaa voittoa, kaikessa on säästettävä, sijoittajat vetävät muuten osuutensa pois.
Miten persut saavat tähän muutoksen?
- la.verita
Persut eivät pysty estämään yhdenkään ulkomaalaisen tuloa Suomeen.
Se on suuri huijaus, että he asialle voisivat muka tehdä jotain muuta kuin toitottaa maahanmuuttovastaisuuttaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1194605Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu283346- 203235
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka502846Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1212806Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132305MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142125- 82022
