Nyt on aika käsillä!!

Pitää huoli, että Perussuomalaiset nousee vallan kahvaan. Muistakaa äänestää!
1981
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Katoin tänä aamuna huoltoasemalla, oli kaks MAaseudun TUnkeilijaa. Koko ajan oli äly puhelin täysillä ja äijät virnuili muihin pöytiin. Varaa oli pelata mummohyrriä. Mutta sossun tantat ei anna kantasuomalaiselle edes rahaa RUOKAAN! Onnipussi nää vei Treelle. "paremmille apajille" Teuvo on onneksi mies. Ja komea! Minua naisena nämä pikisilmät oksetti. Koska tienaan ja maksan veroni!

Äänestä

Kyllä muistetaan äänestää. Meiltäkin tulee jo yhteensä neljä ääntä demareille kun lasketaan EU-vaalitkin mukaan.

Äänestä
  • Se huva olla.

    Äänestä

Olemme vieraanvarainen kansa. Meillä näyttää olevan varaa vieraisiin.

Äänestä
  • Itiksessä Kelan pääoven lähettyvillä, kun katselee ,niin ei jää epäselväksi ketä tulee äänestää.

    Äänestä

Lehessä Hallaaho kertoi etteivät mene hallitukseen vaikka pääsisivät. Miksi äänestät tälläista puoluetta, tekevät samoin kuin Soinikin aiemmin, jäädään oppositioon. Siksi me tehdaskaupunkilaiset äänestämme demaria jytkyyn.

Äänestä
  • Missä Lehessä?

    Äänestä

  • Huonostikäyttäytyvämies kirjoitti:

    Missä Lehessä?

    Ainaskin joku eilinen iltapäivälehden otsikko kertoi isoilla kirjaimilla, ettei Halla-aho lähde hallitukseen. Mitäpä sitä sit on äänestämään, nostavat vain suuret palkat edustajatyöstä, ja saavat vain sensaatiouutisia niihin iltapäivälehtiin.

    Äänestä

Hakkarainen ministeriksi!!!!

Äänestä

Mitä korkeampi äänestysprosentti, sitä suurempi on PS:n kannatus vaaleissa. PS osaa puhua syrjäytyneiden äänellä. Lähtökohtaisesti jokainen muu puolue kuulostaa etäiseltä, steriililtä ja elitistiseltä.

Äänestä
  • Kyllä mun mielestä Eirassa asuva muinaiskirkkoslaavin tohtori on steriilein ja elitistisin.

    Äänestä

  • Ei_Sivari kirjoitti:

    Kyllä mun mielestä Eirassa asuva muinaiskirkkoslaavin tohtori on steriilein ja elitistisin.

    Persuissa on aivan sama tilanne,kuin muissakin sorretun vähemmistön ja tasa-arvon puolesta puhuvissa joukkioissa. Johtajilla on etuoikeuksia,eikä heitä pidä mennä arvostelemaan. Ei se ennen tuolla itäisessä onnelassakaan aivan tasan mennyt. Ei ollut aivan samat olot työnsankareilla ja puolue-eliitillä. Johtajat ovat aina johtajia ja tyhmät heitä palvovat. Halla-aho ei ole niin tyhmä,että lähtisi hallitukseen,sillä siinnä joutuisi totuuden eteen. On paljon helpompaa pitää linjansa oppositiossa ja pysytellä Brysselissä hillotolpalla

    Äänestä

  • Ei_Sivari kirjoitti:

    Kyllä mun mielestä Eirassa asuva muinaiskirkkoslaavin tohtori on steriilein ja elitistisin.

    Eirassa asuu kultalusikka suussa syntyneitä muutamin poikkeuksin.

    Äänestä

En todellakaan äänestä persua, vaikka olen duunari. Ajavat vain yhtä asiaa eli mamu-vihaa.

Äänestä
  • Duunarin pitääkin äänestää vasemmistopuolueita.

    Äänestä

  • Jokuroti kirjoitti:

    Duunarin pitääkin äänestää vasemmistopuolueita.

    Näin on. Jos työn tekeminen herkkua olis, niin herrathan sen tekis...

    Äänestä

Kävin Itiksessä, istuin penkillä ja katselin ympärilleni. Ei tarvinnut kauaa miettiä ketä äänestän .

Äänestä
  • Helsingin Lähi-Itäkeskuksessa näkee semmoisia naisiakin, joilla on mustat viikset nenän alla.

    Äänestä

ÄÄNESTETÄÄN PERSUJA LAURA HUHTASAARELLA HYVÄ PUHE AAMU TV:SSÄ

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kotivaloa kirjoitti:

Pitää huoli, että Perussuomalaiset nousee vallan kahvaan. Muistakaa äänestää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu