Jotta voisin jatkaa ystävänä on minun luovuttava tunteistani. Ja se on ehkä vaikeinta mitä olen koskaan tehnyt. Ehkä ne voi koteloida jonnekin syvälle ja muuttua pinnalta tunteettomaksi.
Kivikossa ja karikoissa
kivilläjakannoilla
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Muista kenet haluat ystäväksi on se oltava myös sitä. Jos leikit se ei johda pitkään silloin. Mikset sinä käsitä etten halua olla sun ystävä enään mitenkään. Leikillä me tuhottiin. Mun oli pakko keksiä sinusta ruma tarina. Et voi siis tietää mitä jouduin keksimään. Se olitko se sinä vai sinun tuttu en saanut tietää. Sitähän sinä et osaa arvata koska en voi kertoa sulle. Tiedät mitä tein ja annoin ymmärtää sori siitä mutta pakko oli pelastaa tilanne mitä hätääntyneenä keksin. Enkä sitäkään voi korjata. Joyen uhraan sinut niin sanotusti. Älä viitsi enään vääntää "ystävä syyllä kun en sitä halua.
Joo en sulle kirjoittanutkaan. Hän ei ole tuollainen pissapää.
Ällöttävää. Jotain tuollaista lipsautitkin.
Taidat olla ite ihminen joka valmis puukottamaan selkään ja keksimään peitetarinoita jotta oma nahka säilyy ja siksi menee tuomitsijat tunteisiin?
Luovutaan käytännössä? Ei oikein tuo oma ajatuksesi tunnu siltä että toimisi.
Miksi pitäisi luopua tunteista, jos saa vastakaikua?
Tilannetta.
En tiedä saisinko vastakaikua ja onko vapaa vai varattu. Sitten ei tarvitsisi luopua. Ja joo joo - seuraavaksi sanotaan, että ota yhteyttä ja kerro ja lähesty. Mutta aina ei ole ihan nuin yksinkertaista.
No kun sua ei kukaan täällä tunne eikä kukaan näytä sinusta piittaavan, niin keteloidu ihan itte tykönäs. Mitäs se muille kuuluu.
katos vaan, sä näytätkin joka palstalla hokevan kaikille totaa mielilausettasi. rr palstalla olit juuri huutelemassa :))
Ihmisellä ole järjenhitustakaan päässä, osaa muuta hokee kuin trollia. Ja joka palstalla.
Niin mietitään miten jatkaa ystävinä kun on mokannut. Ei ystävyys jatku aina kun kysyy edes jotain tunnen olevani vastaus velvollinen. Joten tunnen olevani se joka kiusaa toista. Enkä siis uskalla olla vastaamatta sille. Suoraan en voi sanoa kun pelottaa jos se suuttuu. Kunhan edes joskus tajuaa ettei me ystäviä olla sen leikin jälkeen. Paha mieli joka kerta. Ja uskon että sillä sama tunne. Olen yrittänyt olla huomaamaton sille.
No se on selvää että olet keksinyt tarinasi. Muuten olisit naamaasi jo aikaa sitten näyttänyt. Hyvä kun myönsit edes nyt. Ehdit kyllä jo maineeni tuhraamaan monet kerrat! Nyt olet varmaan tyytyväinen aikaansaannoksiisi. Jos anteeksi haluat pyytää se tapahtukoon kasvotusten🙄 ellet ( mitä epäilen ) niin jatka elämääsi ilman omaatuntoa!