Maakunnassa jo 15 kansanedustajaa ( kaikkiaan 17)) asuu Turun seudulla. Käyvät täällä vaalien alla mutta ei juuri muuten.
Tuetasn paikallista tottakai jotta maakuntien rajoiltakin edustus olisi. Huippuosaaja on ehdokkaana.
Täällä kai persut trollaa vaikka eivät saa edrs Loimaalta ehdokadta aikaiseksi. Halloo!
Tuetasn paikallista tottakai jotta maakuntien rajoiltakin edustus olisi. Huippuosaaja on ehdokkaana.
Täällä kai persut trollaa vaikka eivät saa edrs Loimaalta ehdokadta aikaiseksi. Halloo!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tämä paikallinen edustaja , kepun ja kokkareiden voimalla on ajanut kaupungin täysin alas ja velkakierteeseen .Loimaan keskusta on autioitunut , väki pakenee paikkakunnalta . Ainoastaan heinäseiväsmonumentti kukoistaa , kun rahaa suolletaan kepulaisten harrastukseen ! Kepu pettää aina ja se näkyy !
Ei kannata liioitella yhden edustajan, kepun tai kokoomuksen vaikutusta Loimaan taloustilanteesenLoimaan. Suunta on kuntaliitoksista lähtien ollut alaspäin. Koko kuntaliitos oli virhe ja silloin valta oli punaisilla. Jopa demareiden varavaltuutettu Suomisen yksi ääni liitti Alastaron Lounaaseen. Loimaa sai vaktiolta ja Alastarolta rahaa palkanmaksuun ja keskuskoulun miljoonaremonttiin. Nyt tarvittaisiin uusi höynäytettävä kunta että Loimaa voisi toteuttaa idioottimaataisen keskustan remontin rantabulevardeineen.
Totta. Jos ei olisi haalittu Loimaan kuntaa, Alastaroa eikä Mellilää osaksi kaupunkia, niin menisi paremmin. Nyt on liikaa täydellisen hyödyttömiä autioita neliökilometrejä paapottavana.
Ei yksi edustaja saa mitään aikaiseksi, puolue on se joka määrää mitä tehdään ja miten äänestät. Parasta olisi lakkauttaa puolueet