Traktorin peräkärryt

Oikeusoppineet voisi tutkia saako peräkärryä käyttää vaalimainoksien ripustamiseen. On kuitenkin alv vähennetty maataloudesta. Eikö käyttö pidä olla maatalouteen liittyvää. Ainakin maksaa alv takaisin valtiolle. Siinä vois olla rahaa vanhustenhoitoon.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei jaksa!

Äänestä

Tukiaisilla ostettuja kärryjä on osteltu liikaa, kun eivät ole tuotantokäytössä vaan iljettävässä flirttailussa ilmastoa saastuttavien polttomoottoriautokyytiläisten silmissä verenpainetta nostamassa.
V niinkuin ketuttaa nähdä valehtelevien narsistipyrkyreiden kuvia ja naiiveja mitäänsanomattomia slouganeita.
”Kerätään Sipiläisille rahaa yhdessä, anna anna äänesi , sinut palkitaan taivaassa”

Äänestä

Jos ne on vuokrattu niin kuitit varmaan löytyy.

Äänestä

Jos vuokrattu, niistähän täytyy maksaa myös vero, niistä tuloista. se hyvä asia. Verottaja saa tarkistaa. Mutta jos merkitty osakeyhtiöksi, eikö siellä pitäisi olla merkintä vaalitelineenä käytöstä? Eipä mietitä, verottaja hoitaa.

Äänestä

Kyllähän te tiedätte kaikki, että miten ketkuja keput on.. Ja tukijussielätit.

Äänestä

Peräkärryjen vuokrat maksaa puolue puoluetuestaan. Me veronmaksajat maksamme siis maanvuokran ja peräkärryn käytön mainostelineenä.

Ei maajussien niitä ilmaiseksitarvi seisottaa pellollaan. Hyvä hinta tulee.

Äänestä

Oikeusoppineena tutkin asian ja ainoastaan maalaisliittolaiset voivat noin menetellä.

Äänestä

Majakka ja perävaunu? Siinä sitä miettimistä itsekullekin säädylle, l. herra ja rouva & tulokkaat.

Äänestä

Maataloustukiaisilla ostettuja kärryjä ja traktoreita käytetään röyhkeästi vaalimainontaan kepulien eduksi. Onpä törkeää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sipppilä kirjoitti:

Oikeusoppineet voisi tutkia saako peräkärryä käyttää vaalimainoksien ripustamiseen. On kuitenkin alv vähennetty maataloudesta. Eikö käyttö pidä olla maatalouteen liittyvää. Ainakin maksaa alv takaisin valtiolle. Siinä vois olla rahaa vanhustenhoitoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu