Pariliekki?

Luin netistä (kirjoittajaa en muista) jutun,jossa puhuttiin pariliekeistä. Eli että kaksi sielua on tavallaan yksi kokonaisuus joka jossain vaiheessa on joutunut eroon toisistaan ja etsintä kestää montakin elämää. Ja kun tämä pariliekki kohtaa toisensa niin siinä on oksat pois. Jotkut jatkaa entistä elämää tietoisena siitä että se "toinen puolisko itsestä" on olemassa,jotkut menee yhteen tämän sielunkumppanin kanssa. Mutta vaikka siinä suhteessa on rakkautta enemmän kuin tarpeeksi,on siinä myös haasteita. Onko joku lukenut tästä ja mitä mieltä olette? Itse olisin joskus voinut nauraa koko jutulle,en enää...

5

966

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedänmistäpuhut

      Koin kans aika erikoisen kohtaamisen, jonka jälkeen löysin näitä pariliekkiä koskevia kirjoituksia.
      Kohtaaminen oli ihan käsittämättömän voimakas ja molemmat tunsimme sen, siitä ei ollut epäselvyyttä. Meidän kohdalla kävi vaan niin, että magneetit oli väärinpäin ja ei päästy ensikohtaamista pidemmälle. Liian voimakasta.
      Tätä ei voi selittää muille, kukaan ei ymmärrä jos ei ole tätä kokenut.

    • kaksoisliekkejä

      Kieltämättä vetoa suhun on ihan liiaksi asti.

    • Paskapuhettaa

      Chakrapisteet ovat kaikilla erilaidet ja ne vaihtelevat kuin taajuudet. Näin ei ole olemassakaan mitään toista "oikeaa" paria. Vain erilaisia vetovoimia.

    • pariliekkeistä

      Pariliekki, eli englaniksi twin flame, viittaa kuvallisella kielellä poikkeuksellisesti voimakkaan ja intensiiviseen rakkauteen. Suurin osa ihmisiä eivät ole koskaan kokeneet tällaista rakkautta. klassinen esimerkki on Shakespearen kirjoittama "Romeo ja Julia".

      • Koronnaa

        Shakespear elää täällä ja tänä päivänä, eri nimellä tottakai.
        Googlaa "crimson circle" ja yksi sen johtohahmoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      71
      4166
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2381
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2234
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      19
      1756
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1622
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1512
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      81
      1496
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1262
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1173
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1135
    Aihe