Tunnetteko jyväskyläläisiä?
Yllättäkää kaverinne Jyväskylä-vitseillä. Aika hyvä arkisto. Löytyy muutakin älykästä.
http://www.fuq.fi/skva/archive.php?read=3745
Yllättäkää kaverinne Jyväskylä-vitseillä. Aika hyvä arkisto. Löytyy muutakin älykästä.
http://www.fuq.fi/skva/archive.php?read=3745
Vastaukset 9
Vanhimmat
ole ihan äsken lukenut noin paskoja vitsejä:/ Ja suakos Merkkari ne nauratti? Aika köyhä huumorintaju,jos noista jotenkin intoutuu. Huh huh!
Tainnut olla huono päivä nimimerkillä?
Mukavia vitsejähän nuo. Ylimpänä jäi mieleen: Jyväskylän kaupunki on päättänyt vallata Pandan tehtaan, niin sillä on tarjottavana asukkailleen edes jotain hyvää.
Aika napakasti sanottu. Pandan tehdashan oli, ellen väärin muista, Jyväskylän maalaiskunnan puolella.
Voipahan kysyä, mitä ne semmoiset vitsit ovat,jotka vaativat Mensan jäsenyyttä. Vai yliopiston loppututkintoako? Että tavallinen rahvas ei ymmärrä, mille nauretaan.
Itse kyllä tajusin noita, ei silti. Ekaa kertaa tunnen itseni älyköksi. Pitääkö sittenkin uskaltaa Mensan testiin?
Tajusin jujun. Ihan kivoja. Hyvä minä.
Joo, mutta minä nauroin varmaan kaikkein eniten. Älykäs tyyppi, minä. Vaikka tiesinhän minä sen.
Öhh... ei tod.
helvetin huonoja vitsejä... älkää vaivautuko
Hassua, miten eri lailla ihmiset lukevat. Nuo taitaa olla enemmän älykkäitten vitsejä. Niin ainakin itse tulkitsen, kun minuun tehosivat.
Kiva, kun on muitakin aiheita kuin laihialaiset tai blondit.
Mutta vitsisarja ei kolahda, ellei tunne vähän Jyväskylän tilannetta. Näyttää, että nämä vitsit nousevat Jyväskylän tavasta "hoitaa" vaikeat ongelmansa, joissa kaupunki rypee. Jyväskylähän lähinnä kieltää, että niitä lainkaan olisi, tai tekee jotain näennäistä.
Vitsit alkavat vähän vaisusti, mutta niihin pääsee matkan varrella sisään. Silti helmet eivät helposti erotu huonoista vitseistä.