Sivistyslautakunnan esityslistalta

Pyhäjärven Sanomien uutinen ei siis ollut "aprillipila". Kuuluuko tällaisten viestien levittäjiin pyhäjärvisiä. Vai mistä tämä kiinnostus sivistyslautakunnalla. Onko parempaa tietoa? Poliisi tutkii!
Hmmm...
Näitä pedofiileja ei tule suojella eikä salailla. Liian paljon nuoria joutuu tällaisten julmien sairaiden kynsiin ja elämä saadaan pilattua ikiajoiksi.

Jalkapuuhun sellaiset ja Makasiinitorille Kihujen aikana . Lisäksi 10 raipaniskua/päivä. Jokohan tokenee tekijä ymmärtämään.
Tästä ei kunnian kukko laula!!
951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tämä asia näyttää olevan "salainen". Ei näy räkyttäjiä sen enempää asiallisia kirjoituksia.

Äänestä

Salaisia ne näyttää vielä olevan myös lautakunnan liitteet... mitä iloa on lukea esimerkiksi tuosta tien vaarallisuudesta kun ei ole kuntalaisten nähtävillä, mitä ne tiet ovat. Minä ainakin haluan tietää, onko oma tieni vaaralliseksi luokiteltu vai ei nyt kun koulut yhdistyy. Tieten vielä niistäkin osa otetaan pois että joutuu lapset ensin luopumaan koulusta ja sitten vielä kävelemään kouluun . Juoppoja opettajia on suojeltu vuosikausia mutta asiaton viestittely otetaan listalle. Väärin on aikuisten viestiä lapsille mutta ei sekään oikein ole että juopot huutaa niin että lapset pelkää.

Äänestä

tiijättäkö, jos tämmöisen jutun pohjia asiakirjoilla penkaisee, niin ällöpaskanhaju leviää tonkijoihin. miksei leviäisi, voihan olla että kulisseissa on suojaustoimet parhaillaan käynnissä pervolisäkasvojen suojaamiseksi.
ehei en itse usko alkuunkaan että " sehommailu " on yhden nimen likvidoimisella loppu.

Äänestä
  • olen samaa mieltä. Tänne alapään ja ala-arvoisten kirjoitukset saattavat olla juuri senhenkisten kirjoittelua.
    Kertoivathan uutiset- olisko- eilen, että "pedofiiliintaipuvaisia" ihmisiä (miehiä ja naisia) on jopa 40 000. Tässä ei ole yhtään nollaa liikaa. Liikaa on lukumäärä, jos totta on. Voi kauhiaa!!
    Huolehtikaa lapsistanne äiidit, isät ja koulumaailma ja vapaa-aika.

    Äänestä

  • Keitä arvelet kuuluvan joukkoon?

    Äänestä

  • Minusta nämä törkykirjoitukset näillä palstoilla viittaavat ettei ne ole aivan yhden käsialaa.
    Onhan näistä lapsiin sekoajista meillä Pyhäjärvellä jo näyttöä eri taustaisilta ihmisiltä.
    Pervot vastuuseen ja julki , että osaa lapset ja lasten vanhemmat varoa.

    Äänestä

  • Homobaari pystyyn ja seisaalleen. Kyllä tarinaa riittää sen jälkeen. Eiköhän poliisikin saada kylälle takaisin , ellei.......? Rangaistukset kovennettava ja käyttöön kuten Bruneissa. Siinä lääke.

    Äänestä

Kummallisesti on salattu kuvien lähettäjän tausta. Taitaa kaupunkia hävettää.

Äänestä
  • Lestauskonto suosii pimitystä. Kyllä näitä asioita riittää. Oulussa kihisee edelleen. Järkyttäviä tapauksia. Arabit kunnostautuneet ja kunnostautuvat edelleen. Maahantulon pimeä puoli. Perussuomalaiset oikealla asialla. Oma tupa, oma lupa. Kepun tervetulotoivotus poiki kauheuksia. Lopun päätä ei näy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitäpätäälläei kirjoitti:

Pyhäjärven Sanomien uutinen ei siis ollut "aprillipila". Kuuluuko tällaisten viestien levittäjiin pyhäjärvisiä. Vai mistä tämä kiinnostus sivistyslautakunnalla. Onko parempaa tietoa? Poliisi tutkii!
Hmmm...
Näitä pedofiileja ei tule suojella eikä salailla. Liian paljon nuoria joutuu tällaisten julmien sairaiden kynsiin ja elämä saadaan pilattua ikiajoiksi.

Jalkapuuhun sellaiset ja Makasiinitorille Kihujen aikana . Lisäksi 10 raipaniskua/päivä. Jokohan tokenee tekijä ymmärtämään.
Tästä ei kunnian kukko laula!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu