Kaipaatko sinä minua, kun olen poissa edes vähän? Vai pyritkö vain unohtamaan minut ja pidät siksi etäisyyttä? Tunsin jotain voimakasta yhteenkuuluvuden tunnetta kanssasi, eikä se vähene, mutta muuttuu surumielisyydeksi, kun ei olla yhteyksissä. Kaipaan vaan niitä lyhyitä hetkiä kanssasi, enkä voi sille mitään, että tämä alkaa tuntua toivottomalta.
Kaipaan sinua edelleen
EräälleTärkeälleMiehelle
2552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
En tiedä kaipaanko sinua, mutta erästä kyllä.
Aika epätoivoista täällä on näitä selailla, mutta menköön.
En haluaisi unohtaa sinua. Olit minulle koko maailma.. Mutta näin on ehkä parempi.
Miksi näin on parempi? Ilman suurta rakkautta on parempi? 🤔 Joku minusta puuttuu ja se on hänen hallussaan.
En tiedä. Tunteet on sekaisin, johtuuko sinusta, hänestä, minusta vai jostakin muusta en osaa sanoa.
Tuttua. Olleet jo kauan sitä. Tunnen vahvasti ja voimakkaasti.
Arvaa vain kaipaanko? Tunnen samoin, hyvin voimakasta yhteyttä sinuun. En tiedä miten kestän olla näkemättä sinua.
Ainahan sä olet poissa mun luota... Ei ole, kuin muutamia pieniä hetkiä vuodessa.
Olishan se kiva useammin nähdä, mutta minkäs minä tälle voin.
Tilanteesi kuulostaa yhtä vaikealta kuin minun. Usein ei nähdä koko vuonnakaan. Ja ne näkemiset muutenkin vain ohimennen. En tiedä, mitä voisin tehdä, kun ollaan etäännytty niin etten uskalla suoraan viestiäkään laittaa enää.
Tietääkö hän toiveistasi? Ellei tiedä, niin mikä estää kertomasta?
Mikä olisi pahinta mitä voisi sattua jos yhden viestin laittaisit? Mikä parasta?
Noita kun vertaat niin saat uskallusta lähettämiseen.
Olen pyrkinyt unohtamaan sinut, mutta ei siitä mitään tule.
Ei se onnistu se unohtaminen, olen ihan samassa jamassa.
En, enkä tule sinua enää näkemään koskaan. Luuletko että olen niin tyhmä että palaisin takaisin luoksesi. En helvetissä!
Ikävää jos olisi häneltä ja meni katkeruuteen. Ei ollut tarkoitukseni missään vaiheessa. Eikä sille nyt enää mitään voi.
Milloin olemme kohdanneet viimeksi??
En ole kukaan aiemmin tähän ketjuun kirjoittaneista, mutta vastaan. Viimeksi tultiin vain ohimennen vastaan. Tervehdittiin, ei muuta. En muista tarkkaan, mutta siitäkin jo joitakin kuukausia. Jos osuu, niin milloin ollaan viimeksi juteltu?
Mennyt jo lähes kaksi viikkoa, kun juteltiin viimeksi.
Viime viikon perjantaina, tai lauantain puolellahan se oli jo. Olen hulluna sinuun.
Haluaisin nähdä sinut, kyllähän minä tunnen sähköä välillämme. Aina kun näen sinua, niin sinulla on kova kiire muihin askareisiin. Harmittaa, että koitin ilmaista itseäni viimeksi, kun näin sinua, mutta sinä kerkesit karkaamaan minulta.
Pystytkö ottamaan yhteyttä häneen?
En tiedä hänen nimeään, viimeksi kun näin hänet piti toimia, mutta hän livahti.
Minä ainakin kaipaan lyhyitä ja pitkiä hetkiä ikävöimäni naisen kanssa.
Mistä juttelitte silloin, livenä vaiko viestein?
Mä viestittelin erään kanssa mutta sitten hän vain lakkasi, hiljeni. Eikä ollut ensimmäinen kerta.. Sen tiedän ettei hänellä ole nyt todellakaan helppoa, mut rajansa kaikella.
Ihan livenä juteltiin arkisia asioita. Sen lisäksi hän kertoi tilanteestaan, joka ei kyllä ilahduttanut, koska pelkään hänen tarkoittavan, mitä sanoi.
Kaipaan. Paljon samaa, mitä yhdestä ajattelen. Ollaan kyllä nähty aina välissä.