Mitä mieltä uudesta ohjelmasta?
Itselleni todellinen pettymys.
Itselleni todellinen pettymys.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Joo vois 4vaihtaa käsikirjoittajan huutokauppakeisariakaan pystynyt moneen vuoteen katsomaan. Miksi ne ei voi olla omia itseeän tai jos ne tuollaisia oikeasti niin pysyn kaukana siltä seudulta.
Tule hyvä kakka älä tule paha kakka,juuri tämän tyylistä ohjelmaa.
En kato sellaisia ohjelmia, ei kiinosta.
Mutta kumminkin kiinnostaa kommentoida
Outoa porukkaa. Jos ei kiinnosta niin jättäkää katsomatta, niin yksinkertaista se on 😊
Kateellisten juttuja, eikö se ole aivan sama mitä tekee jos siitä maksetaan hyvin, katsokaapa vuoden päästä mäkkyverin vuosiansioita!
Kateelliset??? Mille??? Kuka vain osaa tehdä noita mitä tuo Markku tekee...
Alppilassakin Markku hoitaa, eri työnantaja
Täyttä roskaa koko ohjelma! Nyt se Tourusen pomo-ukko teki vielä itsestään täyden pellen sen hirnuvan kaivurikuskin lisäksi. Ei jatkoon...
Käykö kateeksi
Ei tosiaan...
Tourusen Pelle-Hermannit pois televisiosta !!
Käykö kateeksi
Pitää antaa tästä eteenpäin maansiirtotyöt muille firmoille kuin Touruselle. Firman työnjohto ja osa kaivurikuskeista on näköjään ryhtynyt kiertäväksi sirkusväeksi.
Käykö kateeksi
Kyllä se Tourusen kaivinkonetta ajava hirnuva renki voisi mennä sirkukseen tuuraamaan sirkushevosen sairaslomia. Hirnuu aivan yhtä hyvin, mitä sirkushevonen ja näkönsä puolesta sopii myös hyvin hevosta tuuraamaan.
Toivottavasti ei mainita Äänekoskea nimeltä!
Ei varmasti onhan äki keskisuomen persreikä
Vieläkö se iäkäs huo_noryh_tinen nainen har_maassa me_kossa istuu Tervatehtaantien huutokaupassa etu_rivissä haa_rat le_väl_lään? Val_koi_set a_lus_hou_sut vaan vilk_kuu sieltä me_kon alta, kun hän nauraa tyh_jän_päi_väisille jutuille. Se on Uuraisten huutokauppaa se...
Että kyllä ihmetellä täytyy, kun ihmiset maksaa kaatopaikalle joutavasta arvottomasta romusta huutiukolle selvää rahaa. Hagelstamilla on semmoista tavaraa myynnissä, mistä kannattaa jotain maksaakin, mutta että pelkästä rössäkästä, niin ei sitä ymmärrä...
Niille kahdelle Tourusen klov-nille voi huoletta antaa lopputilin, koska munaavat vaan yhtiön nimen ja maineen. Ei ihmiset kaipaa sirkusväkeä työmailleen, vaan oikeita ammattitaitoisia työntekijöitä. Hirnuvat keppihevosten tekijät ei ole maksettavan rahan väärtejä työntekijöitä.
Mitä inisijöitä täällä. Mitä muuta odottaa kun kersasta asti opetettu inisemään muiden asioista. Hankkikaa toimiva kaukosäädin ja vaihtakaa toiselle kanavalle.
Tottakai ohjelmia saa arvostella...
Se hiirenharmaa pul-le-a val-ko-va-las ky-llä ilmes-tyy näy-tille huuto-kaupoil--le kynä val-mii-na kirjoit-ta-maan nimma-reita. Pa-peris-sa hir-nuvan he-vo-sen a.pään haju mu-kana.
Hää rustaa parastaikaa kirjaa joulumarkkinoille, kirjamessuille tietysti saapuu, tuk-ka pää-tä myö-ten valu-vana kampaa-matto-mana maha tietys-ti hä--nel-läkin pullol-laan ros-ka-ruokaa ja pul-laa tietysti. Tyr-kyttää haas-tattelujaan joka leh-teen. TOsin arvos-te-tut nais-ten-leh-det Eeva, Anna,
Me Naiset eivät hän-tä no-tee-raa mil-lään-ta-voin. Äksä Äänekoskelta ja Pikkukaupunkilainen tekevät jutun kutsuttuna jos vaan vvv-va-las tar-joaa sa-pus-kat.
Äskeinen jo kertoi paljon kirjoittajasta. Ottaa koville, kun ollaan joka kerta oltu huutokaupassa. Etkä pysty lopettamaan ohjelmia.
Heh, heh... no nyt se höl_mön näköisen pariskunnan arvoitus selvisi! Jopa itse huutiukko sanoi, että siellä takarivissä muurin vieressä istuu aina yksi pariskunta, jotka eivät osta koskaan yhtään mitään.
Harmittaako. Tarjoukset tehtiin aina etukäteen netissä. Aina mukava mennä sinne. Kiva tapahtuma tällaisille turhakkeille.
Tekarijengiläisten lempi puuhaa menevät romukeisaria töllistelemään huuli pyöreänä
Kyllä on väkisin tehty ohjelma, kaikkea sontaa sitä tällästä nykyään tulee!
Ykkösen dokkarit parhaita!!!
Juuri noin!! Tervatehtaantieltä ja Fugesta sitä kakkaa vasta tuleekin.
Ajoiko se keisari tässä toisessa Fugen jaksossa väärään suuntaan. Oscar arvoisessa filmissä kohtaus tapahtuu kun tuota noin hokeva rouva sinisine leimoineen ja hänen puolisonsa lähtivät imitaattorin luota auto arvotavaraa pullollaan. Todennäköisesti jännitystä, tarkoitus harhauttaa takaa-ajajat.
Hah, hah... tuo oli hyvä ! Vuokratussa paketti-Mersussa teu_ras_tamon sinisellä lihaleimalla leimatut lihat hytkyi Mersussa apukuskin paikalla kuin sadan kilon kimpale aladoopia...
Hevosnaama kantaa kuparipannuja kourassaan Fugeen. Voi tätä häpeän määrää, mitä me äänekoskelaiset joudutaan tuon Tupa-Uunon takia kärsimään? Eikö sieltä Niuvanniemestä löydy mitenkään enää paikkaa tuolle toopelle?
Mitäs luulette jotta tuo keisari tuumaa näistä kommenteista??
Äijä päästää paskasen naurun teidän löpinöille koska nämä teidän typerät kommentit on kateellisten työttömien luusereitten katkeria vollotuksia.
Menkää töihin sossu pummit ei käy kateeksi.
Erikoista että kaivurihommat jää tekemättä. Ilmeisesti pääasia että nauraa hörötetään vaan. Onneksi löytyy muita yrittäjiä.
Sossu pummi se sieltä huutelee
Tourusen maine on kohta mennyttä, kun jo useampi firman palkkalistoilla oleva on ryhtynyt sirkuspellen uralle.
Myötähäpeää aiheuttava ohjelma, joka jaksossa puhutaan niitä kuluneita alapää vitsejä... Huoh... Miksei välillä voi olla puhumatta niitä?
Ja älkää enää laulako pliis sillä nelosen lauluäänellä...
Kohta varmaan tekevät jonkun cd levyn 🙄🤦♂️🤣
Joko näiden huutiukko-ohjelmien käsikirjoittaja on toimitettu Niuvanniemeen lataukseen?
Onhan näitä ns. kyläsellaisia ollut kautta aikojen, jotka myy roinaa ja naruttaa ihmisiä. Kaikkea saa tehdä, mikä ei ole kriminalisoitua, joten jätetään ne omaan arvoonsa pyörittelemän omiaan.
Juuri näin mutta kun nämä on niitä tynnyrissä kasvaneita turvenuijia
Tourusen renki M. kun menee seisomaan rautakangen taakse, niin ei näy mitään muuta, kuin suuret hörökorvat... hah, hah, hah, haa.... hoh, hoh, hoo...
Niin no sinua ei erota kananpojan rintakehästä.. Höhöö
Huutiukko kun murjaisi eilen illalla ohjelman lopussa, että jospa "hän alkaakin lapsen tekoon" Keisarinna nauraa hohotti vieressä suu selällään ja silmät ympyriäisinä, eikä ymmärtänyt ollenkaan mistä oli kyse? Ei ymmärtänyt huutiukkokaan yhtään mitä sillä puheellaan tarkoitti?
Typerä ohjelma ja kuulemma Suurikin Julkkis.Yksinkertainen Ihminen jonka perään jotkin naiset kuolaa.Kyllä on Suomen Naisilla huono Miesmaku.HUH HUH.Ei voi muuta sanoa.Säälittää Naiset.
Eihän se ole muuta kuin tyypillinen äänekoskelaismies.
Mikä se hirnuva hevosnaama luulee olevansa? Jos työn tekeminen kaivurilla on samaa tasoa, kuin tuon pömppömahaisen torvelon muut tekemiset, niin ei tarvitse Touruselta kaivuria tilata.
Oohhh ihan ison OON tässä saa kun lukee näitä kiihkeitä väittelyjä ja kateellisten katkeria vuodatuksia
Huutiukon renki pitää toimittaa hoitoon!
Menet sie mukaan pääsette samalle osastolle pyöreään koppiin.
Huutiukon renki! Varatkaa ensi tilassa aika puheterapeutille. Puheenne on jotenkin vajavaista ja kummallista. Nopealla hoitoon ohjauksella pääsette kenties viiden vuoden kuluttua lukemaan selkokielisiä uutisia.
Eihän nämä tynnyrissä eläneet perähikiän juntit tajua sivistyksen päälle yhtään mitään.
Kasvatus on nolla tasoa ollut kotona ja nyt sen näkee nämä vanhat jäärät on jäänyt leikki ikäisen tasolle.
Minä ole Tourusen kaivurikuskeista paras hirnuja!
Ethän ole et edes erota kumpi pää on kumpi
Nyt Markkun tekeämät kötöstykset alkaa olla sitä tasoa, että kansanedustaja Kauton pitäisi jo niihin puuttua. Tämä kahvinkeitin on kyllä jo hölmön hommia.
Niin, en tiedä kahvinkeittimestä mutta näin vaan tuli Pankkisillalle mukavasti rahaa. Väitän ettei kukaan eduskunnassa olis edes kuullu kyseisestä sillasta jos ei olis omaa edustajaa
Ei ollu Kautolla se kanssa tekemistä vaan Kalmarilla.
Kalmari ja Könttä ne rahat siihen siltaan hommasi. Toisekseen Äänekosken on nyt heti ensivuodelle löydettävä 400 000 euroa ylimääräistä omaa rahaa siihen. Tätä ei Kautto tajunnut tai halunnut Maanantaina valtuuston talousarvio esitykseen tuoda. Nyt sitten lisätalousarvion kautta tuodaan ainakin ylimääräiset 400 000 jotta saadaan tuo valtion 200 000 euron avustus.. Sillan korjaamiseen menee siis yli 600 tuhatta euroa. Todella on järkevä hanke taas. Tätä vielä Kautto sitten hehkutaa lehdessä. Sisiksen Olli-Patsas meni tälle huutiukon apumiehelle, että hyvät on jakoperusteet silläkin lehdellä.
On täällä harvinaisen yksinkertaista porukkaa mihin itsekin lukeudun kun ylipäätään näitä luen. Pankkisillan korjauksen suunnitteluun on vuodelle 2021 varattu 20 000. Seuraavalle vuodelle 380 000 varsinaiseen kunnostukseen. Jos nyt Kautto sai 200 000 valtiolta niin vois jokaisen ymmärtävän että sen kustannus on kaupungin osalta puolittunut. Nämä on aivan julkista tietoa jos sitä jaksaa kaivella. Tosin silloin kun oli valtion vastuulla oli kunnostuksen arvio noin 200 000 joten voi olla ettei kaupunki joudu laittamaan mitään. Mutta juu...on täällä todella päätöntä porukkaa mutta taitaa näitä huutelijoita vaalit pelottaa ja kun ei mitään saada muuta aikaiseksi kuin täällä kännissä riekkua. Onneks on paikkakunnalta edustaja. Tosin en tiedä miten tämä liittyy huutokauppa Markkuun mutta kertoo jotain tästä älyn tasosta täällä.
Mitähän se Kautto on oikeastaan saanut aikaan. Taitaa olla maailman ohuin kirja jos laitetaan saavutukset kansien väliin. Ottaisi oppia naapurikaupunkin rävkästä pojasta
- nyt jo EU-parlamentissa. Presidentti Kekkonenkin sanoi aikanaan että ei sillä väliä mitä puhutaan, pääasia etta puhutaan. Teukka lyö 100 - 0 meidän Pikkujuhon.
Kuten joku aikaisemmin sanoi ei kukaan olisi esimerkiksi tiennyt Pankkisillasta yhtään mitään. Tämä on aivan selvää ja tästä ainakin selkenee että oman seudun edustajasta on hyötyä. Olen ainakin tosi tyytyväinen että rahaa siltaan saatiin.
Aivan turhaa laittaa 200k rahaa sillan korjaukseen. Noilla rahoilla olisi pitäny ostaa opasteet Takalan kylpylään, eihän sinne turistit osaa kun eivät saaneet edes koronatukea verkkosivujen tekemiseen, kohta on koko mustaniemen kylpylä konkurssissa
Näinhän se olisi pitänyt mennä! Milloinkas sinne kylpylään päästään kylpemään? Odotettu on kovasti, veronmaksajat alkaa kohta reklamoimaan rahojen käytöstä. Pikkujouluja jo odoteltiin!
Ei ole kutsua tullut meillekkään, oisko niillä niin kiirus kun saunottavat kaupungin nykyistä ja entistä johtoa että saavat tehä taas sisäpiirikauppoja
On tuo meno härskiä. Porvarit porskuttaa ja köyhälle kansalle annetaan vaan sontaa niskaan kun veronmaksajien rahoilla ökyillään. Kyllä ne jotkut osaa olla säälimättömiä ja tunteettomia. Että hyvää joulua vaan - röyhkimykset! Toivotavasti kinkku ja konjakki maistuu!
Kautto sinne huutokauppa ohjelmaan laulamaan näiden pellejen kanssa.
Kyllä on Sisä-Suomen lehde taso laskenut.Ennen arvostettu palkinto jaetaan nykyisin täysille pelleille.
Siskärilla ei ole enää mitään arvoa. Taitaa olla loppunsa edellä, ei tuota enää viiti tilata.