solmin työsuhteen alku vuonna ja käsittääkseni sielä pitäisi olla 2kk:n palkka,maa on kreikka niin miten voin lähteä ja mistä nostamaan sitä??
suoria vastastauksia kiitos,sian saksaa ollaan jo tarpeeksi kuultu!
alkaa kokeilko turhaan hermojani ;)
miten saan palkkani kreikasta?
aatu88
1
122
Vastaukset
- Urpilaisen
Jutta vei sen sun palkkarahasi kaniin Kreikkaan jo vuosia sitten. Menet vaan paikalliseen valtion rahalaitokseen ja sanot, että Jutan tänne roudaamista suomaisten veronmaksajien rahastosta mulle parin kuun tili, kiitos.
Eikö työsuhdetta sopiessa tullut mieleen sopia millä tavoin ja aikataululla raha liikkuu? Elämänkokemuksestahan tuo Kreikkakin menisi, mutta jos diakoniatyötä pitäisi tehdä niin passaisin ja antaisin kirkon hoitaa osuutensa. Älä hermoile, hyvä siitä tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5559188Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656284Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815350Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724821Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1014443Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664103SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064047- 1072191
- 1141578
- 531116