eli,kertokaahan halpoja sisustusvinkkejä 13-vuotiaan tytön huoneeseen?
HALPOJA sisustusvinkkejä?
milja
31578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä sisustettin lastenhuone Ikean tavaroilla-tuli edulliseksi!Ja kannattaa myös vierailla kirppiksillä ,huutokaupoissa ja kierrätyskeskuksissa-voi stten itse remppailla sopivan värisiksi ja näkösiksi!Ja usein löytyy noista paikoista kivoja aarteita ja saa jonkun teeman mitä sitten noudattaa sisustuksessa!
Juttele äitisi/isäsi kanssa ja kysy liikenisikö heiltä jonkinlainen raha summa sisustustasi varten. Esim. 30 euroa. Sitten vain lähdet kiertelemään kirpputoreja. Jos asut pienellä paikkakunnalla, pyydä vaikka äitiäsi "makutuomariksi" ja kuskiksi jonnekkin isompaan paikkaan. Sellaisista yleensä löytyy paremmat valikoimat. Eikä kaikkea kannata välttämättä ostaa kerralla vaikka tekisi mieli uudistaa koko huone ylös alaisin. Ja voithan esimerkiksi tehdä tosi halvan sisustuksen. Kerää ensin kaikki tavarasi: esim. julisteet, (pehmolelut?) päivä peitto, matto ja kaikki sänkyäsi ja vaatekaappiasi lukuun ottamatta ulos huoneesta. (vaikka isoon pahvi laatikkoon.) Sitten vain alat järkevästi miettiä mitä tavaroita et enää laita huoneeseesi. Tällainen pelkistäminen piristää varmasti huonettasi. Noin nuoren naisen huoneeseen kun yleensä kertyy kaikenlaista romua mitä ei todellisuudessa tarvitse. Ja ystäväsi ovat kateudesta vihreitä kun tällainen huone yleensä antaa paljon aikuismaisemman vaikutelman. ja vanhempasi ovat tyytyväisiä kun huone näyttää siistiltä ja on helppo siivota. Ja ne vanhat ylijäämä tavarat voi viedä varastoon/vintille, jos vaikka joskus tulee katumapäälle ja kaipaa taas kaaosta elämäänsä. Käytin itsekkin aikoinaan tuota tapaa ja se piristi sekä minua että äitiä... heh heh!
Toivottavasti tämä auttoi edes vähän.
vähän vanhempaa neitiä, maalaa vanhoja valokuvakehyksiä tai liimaa jotain kivaa kangasta paperia niihin, maalaa kukkaruukkuja, säilyke esim. tomaattimurska purkeista saa kaikkea kivaa säilutyspurnukkaa maalaamalla niitä. Askartelumaalit pienet purkit suht edullisia ja ei tarvitse mintaa väsiä- voi itse myös sekotella.