AUTISMIN ARVOITUS BLOGI

https://autisminarvoitus.blogi.net/blog/1/autismin-arvoitus/

Julkaisen pala kerrallaan väitöskirjaani yllä olevassa linkissä.
10852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eipä kannata torjuttua väitöskirjaa lukea.

Äänestä
  • Torjuttu - kenen toimesta?

    Miksi tiedeyhteisö/tutkijat haluavat torpata heidän mielipiteistään eriävän tutkimuslinjan? Olisiko kyse egoilusta tai pelosta, että joku toinen löytäisikin totuuden ja heidän tutkimuksensa ja tietonsa olisi huuhaata sen jälkeen. Eli ego?

    Lähes kaiken (lääke-)tieteellisen tutkimuksen perustana on vanha tieto, jonka päälle on rakennettu lääketeollisuuden rahoittama himmeli. Hiukan kuin junarata, joka vie vain eteenpäin, kuin pilvenpiirtäjä, jota korotetaan ylöspäin vanhalle perustalle.

    Tagiksi Youtubeen: The HighWire with Del Bigtree --- avarra näkemystäsi.

    Äänestä

Kysyn tämän ketjun aloittajalta:
- miksi se väitöskirjasi torjuttiin?
- onko sinulla autismista jotain uutta omaa sanottavaa?
- jatkuuko väitöskirjasi tuosta autismitutkimuksen
alkuhistorian kertaamisesta lopulta nykyaikaan asti
vai jääkö se sinne "jääkaappiin"?

Äänestä
  • Jatkuu nykypäivään asti ja minulla on myös upouutta kerrottavaa tarinan edetessä.

    Äänestä

Julkaise ihmeessä. Aihe on kiinnostava, ja varmasti näkökulmasikin on mielenkiintoinen. Älä välitä ikävistä kommenteista.

Äänestä

Jospa autismin arvoitus onkin ympäristömyrkyissä ja ravintoainepuutoksissa, joiden aiheuttamat ongelmat kasvavat sukupolvelta toiselle - syystä että myrkyt jäävät äidin elimistöön josta siirtyvät lapsen elimistöön ja äidin ravintoainepuutokset vaikuttavat syntymättömän lapsen kehitykseen. Mitäpä JOS?

Kun lapsi kasvaa huonossa ympäristössä jo ennen syntymää ja syntymän jälkeen häntä rokotetaan ja häneen pumpataan kemikaaleja suun ja ihon kautta ja teollista ravintoa - voiko seurauksena olla muuta kuin sairaus. Jotkut jopa kuolevat ensimmäisen ikävuotennsa aikana. Voisiko olla näin?

Jospa onkin niin, että hygieniatason kasvu vähensi sairastumista mutta teollistuminen, lääketeollisuus ja heikko, teollinen ravinto lisäävät kaikkia ns. perinnöllisiä sairauksia - joita ei geeneistä löydetä. Tutkijat näkevät vain perimäkaaren, eivät löydä sairauksia DNA:sta vaikka kuinka yrittävät.

Mitä jos asia onkin toisin.

Äänestä
  • Juuri näin.
    Mielestäni väitöskirjan lähteissä on viittauksia tähän. Tokikaan viime vuosisadalla ei osattu yhdistellä asioita samoin, kuin me nyt yhdistelemme.

    Äänestä

Niin, mitä jos. Jos tädillä olisi munat, täti olisi setä.

Äänestä
  • ENTÄ JOS tutkijat eivät löydä sairautta DNA:sta, koska SE EI OLE SIELLÄ.

    Äänestä

Tällaiset blogit on niin huonosti ylläpidettyjä, ettei niistä saa muuta kuin viruksia koneelleen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ToSa2 kirjoitti:

https://autisminarvoitus.blogi.net/blog/1/autismin-arvoitus/

Julkaisen pala kerrallaan väitöskirjaani yllä olevassa linkissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu