Suomen eduskunta menee uusiksi aika tavalla. Ja kenen syystä tai ansiosta?
Irakin miehet vaikutti vaaleihin
Äänioodille
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tietenkin omien kansan- ja maanpetoksellisten puolueidemme ja näiden kannattajien ansiosta, joita ovat pääasiassa: sos.demit, vasemmistoliittolaiset, muut kommarit, vihreät, kepulit, kökkäreet ja rantahurrit.
Ainoat, jotka ovat puolustaneet Suomeamme ovat - ullatus! - asyl ensin ja sitten perSut.
Rikollisethan ovat rikollisia, mitä muuta voi rikollisilta odottaa kuin rikoksia? Joukkio, joka palvoo monirikollisen epäjumalakultin luonutta pedofiiliprofeettaa korkeimpana auktoriteettinaan ja jota ei saisi edes arvostella, ovat itse siis vähintäänkin ajatuksiltaan, jos eivät kaikilta teoiltaan ihan samaa joukkiota.
Tätä väkivaltakulttia kannattavat myös ed.mainitut matuttajapuolueet.
eikös usakin topannu saudiarabian pomoilta pääsyn kun ihmisoikeudet on ties missä?
Tottakai se ajan kanssa menee uusiksi. Pieniä muutoksen aaltojahan nämä kuitenkin on. Toista se on ulkomailla. Muistellaan esim. sitä kun jenkit pudotti pari atomipommia Japaniin pariin suurkaupunkiin. On sitä ennenkin eletty.
https://scontent-arn2-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56641423_2306573346030547_1923927993198051328_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-arn2-2.xx&oh=9536cf293834e15106c03ca071558c70&oe=5D4BEF7C
Koko ajan valtion velka kasonnut!
Sipilä kertoi silmää räpäyttämättä,kuinka valtion velkaa on lyhennetty?!
https://www.iltalehti.fi/iltv-eduskuntavaalit-2019/a/32be54d6-68ad-4205-b912-431789d370d5
"Korvat heiluu"!
Katsotaan nyt ensin vaalitulokset
Vaalit menee uusiksi jos valtaeliitille liia huono tulos
Jos järkevää hallitusta ei synny niin se on KANSALLE huono tulos.
Mitään valtaeliittiä ei ole kuin joidenkin harhaanjohdetussa mielessä.
En ole mikään tietäjä, mut jo nuorena kuuli, et tiettynä ajanjaksona maailman kansat / porukat sekoittuvat ?? olisko toteutumassa tämäkin? jo 60 luvulla kuuli tästä. En ole mikään saarnaaja, olen näitä ihmeitä huomannut tapahtuvan. No esuskunta muuttuu melko varmaan kuitenkin. Hyvä niin. Voiha olla irakinkin sentapasten muittenkin vaikutus asiaan. oho. eduskunta siis. Seuraan mualiman menoa yleensäkin.
Hyvä kun otit puheeksi, mulla tulee mieleen puheet joskus 90 -luvulla kun oltiin näin kevät - talvella makkarran paistolla nuotiolla,, niin eräs nainen mainitsi että tulee vielä tulevaisuudessa aika että ristit hävitetään pois , tarkalleen kaikki joka viitta kristin uskoon. Tämä oli mulle ihan uutta . olin todella ihmeissäni. Tämä nainen oli muuten liitynyt uskonnoliseen seurakuntaa, seurakuntaa en mainitse, se on sivuseikka.
Sipilän kutsuhuuto aiheutti katastrofin josta ei selvitä ilman Putinia.
Tämä samainen, perin kerettiläinen ajatus on kaiketi alkanut itää jo muutamankin tosi-isänmaan ystävän aivolokerikoissa.
Suomen päättäjät toimivat oman maansa ja kansansa vastaisesti ja vahinko on jo mittava ja peruuttamaton. Todellakin, Venäjällä tällainen teko sytyttäisi vallankumouksen ja rikolliset vedettäisiin tuomiolle. Siellä oman maan- ja kansanpetos on rikos.
Kommunistit ja muut kansanpetturit ovat pilkanneet Suomenkansaa PolPon suojeluksessa, nimitelleet meitä natseiksi ja saaneet haistatella, uhkailla Suomenkansan toisinajattelijoita jopa jalkapuilla! Nyt jopa estäneet pääsyn äänestämään!
Kuka suuri Mestari haluaisi USAn malliin helpottaa työntekijöiden pois potkimista työpaikastaan?
”Työttömyys?
”Pitäisi alentaa työllistämisen kynnystä. Silloin työsuhdeturva ei välttämättä olisi niin hyvä kuin nykyään. Esimerkiksi USA:ssa työntekijästä pääsee nopeasti eroon, mutta se tarkoittaa sitä, että työnantaja uskaltaa palkata työvoimaa.”
Maanpuolustus?
”Kävin sivarin poliittisena protestina. Syy on niin typerä, etten mielelläni puhu siitä. Suomen puolustusvoimien tulevaisuutta pohdittaessa ei voi luottaa siihen, että hyvät ajat jatkuvat loputtomasti. Nykyinen järjestelmä on säilytettävä pääpiirteissään.”
Höpöhöpö. Hallitus noudatti vallitsevaa lakia mitä on sittemmin tiukennettu - ilman persujen myötävaikutusta muuten.
Ei Irakin miehet vaan typerä politiikka, jota jotkut harrastivat siten, että suomalaiset alkoivat kärsimään ja liian rankkoja asioita. Ihan samoin muutkin rikolliset ainekset esim. vapaan liikkuvuuden suojin herättivät suomalaiset että asiat ovat pielessä ja politikot ovat hölmöjä.
Äänestäkää mahdollisuuksienne mukaan perussuomalaisia. Siinä on ainoa puolue , joka ajaa Suomen ja suomalaisten asioita.
Et usko tuota itsekään.
Kyvytön terapiaryhmä koko puolue.
Eniten vaikutti vaaleisii naisiin..
Joo tauteja tarjolla ihan kuolihaksi asti
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/politiikka/artikkeli-1.411233
piippaa irakin ja syyrian pojilla känny
https://yle.fi/uutiset/3-10736766?origin=rss
hallituksen politiikka toi monia asioita esille
jos olette suomalaisten puolella tämän maan puolesta niin on hyvä.. mutta olette suuri osa lähtenyt karkuun sotia ja terrorismia,jos olette suojelevia ja omaa kansaa rakastava kansa niin luulisi jotain keksivän että omasta maasta saa sellaisen kuin haaveilette länsimaista.. täällä venäjä hyökänyt pikku suomea vastaan vuosikymmeniä sitten. ei täältä lähdetty ja jaätetty lapsia ja naisia sodan alle yksin nuoria miehiä kuoli sodassa.lapsia laitettu ruotsiin väliaikaisesti. koska ei tiedetty jääkö ketään henkin valtavan venäjän hyökkäyksen alla.