Siis se on mun kysymys... Mielestäni olen ihan normaali 17-vuotias poika... Mut en saa millää likkafrendii... sellasta, kelle vois puhua asiasta ku asiasta. Ja mitä muhun tulee, ni EN POLTA, EN JUO, eli terveet elämäntavat, Kuulun 3:ee eri hyväntekeväisyysjärjestöö; Suomen Luonnonsuojelu liittoo, Maailman luonnonsuojelusäätiöö, Kehitysvammaisten tukijärjestöö, joihin menee rahaa n. 1200 mk./vuosi, ja kaiken tän lisäks olen kova liikkumaa luonnossa, olenhan luontoihminen. Omistan 8 eri luontokirjaa, joista 5 on lintukirjoja... Et oon mielestäni normaali... vai? Mielestäni olen ennemmin maalla luonnon helmassa kesäloman, kuin jossain saastaisessa, meluavassa keskustassa. Enkä mäkää haluis et likkafrendi ois mikää bailaaja, rauhallisuus on kaiken A ja O! Et kertokaa, oonko ainut suomen maan päällä oleva nuori, 17-vuotias poika, joka on tällänen... Musta tää on just siistii, ja oon ylpee mitä teen. Kommentteja. Huonot kommentit on tuomittu tuhottavaksi! Kiitos.
Oonko hyvä POIKA???
JustABoy
13716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Joo, tollasia miehiä tai noin niin ei ole kamalasti. Sä oot rohkee ja uskallat ottaa kantaa aatteiden puolesta. Sulla on oma elämänfilosofia ja se on hyvä. Ihmisen pitää tehdä just sitä mitä tahtoo, ei mitä muut olettaa sen tekevän.
Ja mitä niihin naisiin tulee, niin kyllä sellanen löytyy! Ei kannata antaa periks. VArmasti se´llanen ihminen on olemassa, joka tykkää linnuista, luonnosta ja jolla on arvot samoilla kohdilla kun sullakin!
Mut yhden virheen sä voit jättää tekemättä, kun löydät kivan ihmisen: "älä tyrkytä omia arvojas sille toiselle ihmiselle, se ahdistaa!! "
Mut onnea etsintöihin!
Vittu sä oot nynny!!!!! Ei tommoset hinarit tarviikkaan naisia!!!! Ime omaa kivestäs!!!!!
tossa mun seuraavan viestin alla! meni väärään paikkaan! En oo oikeen tietokone ihminen!
kuullosti tosi hyvältä!! sun kannattaakin olla ylpee siitä mitä oot, koska tollasii jätkii näkee harvoin!!!! Mä haluaisin susta ystävän, koska tollasta ystävää olen miesten joukosta etsinyt!!! rakastan luontoa ja siellä liikkumista! en juo, en polta, en ole bailu hile!!!!! Omistan luontokirjoja, mutta en kuulu järjestöihin, koska olen suuresta ja melko varattomasta perheestä, eikä minullakaan ole rahaa!!! Muatta se ei elämääni haittaa kun vaan saan olla luonnossa!!! :) Olisi kiva jutella sinun kanssasi ja saada sinunlaisesi ystävä!!!! Mutta vain hyvä ystävä, koska seurustelen vakituisesti!!!! Ystävät merkitsevät minulle paljon, todella paljon!!!! Sinunlaistasi olen etsinyt jo kauan, kun en oikeen viihdy juopottelu porukoissa tai sellaisessa!!!! kyllä varmasti löydät hyvän tyttöystävän ajallaan!!!! olisi kiva vaihtaa sinun kanssasi ajatuksia ja ola ystävä!!!!!!!!
toi oli tyhmästi sanottu!!! jos et itte tykkää, niin älä ees ota kantaa!!! sillo pidät ittes vielä fiksujen kirjoissa, mutta taisit jo nolata ittes!
tolle mua edelliselle tyypille joka haukku!
sähän oot aivan paska jätkä...!
sulle sama juttu ku tolle edellisellekki haukkujalle! lue se!
Mikä sä oot arvostelemaan toisia ihmisiä?? Toi JustABoy saa olla just sellanen ku ite tykkää, eikä sen tartte olla mikää paska jätkä! Rohkenen väittää, että oot ite paska jätkä ku tollasta meet kirjottaan! Mä ite tykkäisin hirveesti sellasesta JustABoyn tapaisesta tyypistä..paljo mieluummin luontoa rakastava, kuin sitä vihaava kännikala! Koska mäkin tykkään luonnosta ja luonnossa kulkemisesta..pään vetäminen täyteen viinaa on järjetöntä..luonto sen sijaan terveellistä meille jokaiselle. Että voisit niinku aatella vähä!
ja ainakin erillainen, jatka samaa linjaa!
kyl sä sielt luonnost viel bongaat jonkun saman tyylisen tytsynkin, kenties?
Luulen et muijat pitää sua liian täydellisenä tai ainakin täydellisyyden tavottelijana...
Ei ihme jos sul ei oo likkafrendii, kenet sä siel metäs voisit tapaa?? hei herää!!!! Luontoharrastus on toki kiva ja tykkään itekkin patikoida, mut kohtuus kaikes...
onnea, erakko tulevaisuudelle!!!
Vaikutat vähän dorkalta. ei millään pahalla. En ihmettele miks et saa naista.
Näin se homma etenee...
On varmasti sun tapaisia tyttöjäkin...ja monia..
Emmä nyt oikein osaa antaa neuvoja mutta tyylistään ei kannata luopua kenenkään idiootin takia!