vaihtaan mun autoon kesärenkaat? Tänäänkin sopisi tai vaikka viikonloppuna. :) Mua ei nytten huvittaisi ja voin tehdä sitten joskus jonkun vastapalveluksen.
Tulisitko nainen
eijassais
1980
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Sulla ei taida olla autotallia missä vaihtaa...?
Sisätilat löytyy missä voi vaihtaa. Ei kyllä omissa tiloissa.
Täytys tää työpäivä hoitaa ekaks loppuun. :D
Eikös se yleensä tähän aikaan useimmilla lopu? Itsellä ainakin. Ja ehkä tässä vielä saa virtapiikin ja käyn llemmalla tai sitten huomenna. Epäilen ettei se yksi kuitenkaan tulisi ja tuskinpa kukaan muukaan. :*)
Loppuihan se aika pian. :)
En ole koskaan vaihtanut renkaita joten empä taida tulla.
harjoitus tekee mestarin. :)
Voisin joo tullakin.kerro vain osoite.💕
Sitäpä en nyt taida tähän laittaa. :D
Kyllä voin tulla mielelläni ja samalla voin tehdä muutakin remonttia mm. lampunvaihtoa, palovaroittimen korjausta, pyörän korjausta, pesukoneen korjaus... Tv korjaus, tietokoneen korjaus, naulaamista, ripustamista yms.
Ei kai kellään ole vermeitä rikki noinkin paljon kerralla?
Tunkki esiin sitten!
Kesärenkaat, kesärenkaat🎶
Voin vaihtaa sun renkaat kun väännät pultit auki ja kiinni. Sen jälkeen voit vaihtaa mulle kesärenkaat ja vääntelet taas pultteja🤧
Mikäpäs siinä. Sulle jää tunkkaus ja otat aina renkaan pois ja laitat toisen tilalle. Sitten kuuluu tryyt tryyt, kun kiristän tai löysään pultit siihen soveltuvalla koneella. :)
Mitäs vastapalvelusta tarjolla? :D
Ehkä sulla on voimia enemmän😊
Vai naiset kömpelöitä! =) Olen itse joutunut vaihtamaan auton renkaan pilkkopimeällä tienvarressa pelkien ohikulkevien autojen valossa. Oli vieläpä talven kovin lumimyräkkä. Toki kokeilin ensin josko joku herrasmies pysähtyisi auttamaan, mutta sinne lumimyräkän keskelle olisin hautautunut, jos en omatoiminen olisi ollut. No, niinpä vain tuli se elämäni ensimmäinen rengas vaihdettua ja pahimmassa mahdollisessa paikassa. Hitsi, että olen vieläkin itsestäni niin ylpeä ;D
Olisin lyönyt hanskat konepellille. Kipittänyt korkkareissa ja kiljunut.😪