miten tässä näin kävi?

HEIPPA

Olen 23 vuotias nainen ja nyt olen ällikällä lyötö.
Olen parisuhteessa miehen kanssa ollut kolme vuotta ja nyt kiinnitänyt naisiin eri tavalla huomiota viimisen vuoden aikana kun, ikinä ennen.

Mistä tietää että pitää naisista myös? olenko bi? Tuntuu aikamoiselta sekasorrolta päässä ja olen ihan pyörryksissä. EN ole uskaltanut puhua asiasta kenenkään kanssa. Miten tutustua samanhenkisiin ihmisiin?

Onko tuttu tilanne? miten selvitit asian itsellesi?
apua.
4140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Riippuu vähän siitä minkä ikäisen miehen kanssa olet parisuhteessa? Nimittäin miehet kehittyvät naisia paljon hitaammin. Ja jos joudut "miehellesi" olemaan samalla äitipuolena niin en yhtään ihmettele jos naiset ovat alkaneet kiinnostamaan miehiä enemmän.

Äänestä
  • Vuosikymmeniä nuorempien tytteleiden perään kuolaavat setämiehet eivät ole ainakaan sen kypsempiä henkisesti ja sen lisäksi ruhokin on rupsahtanut. Kannattaa nuoren naisen vaan pysyä oman ikäisissään niin saa edes jotain vastiketta.

    Äänestä

Itellä on vähän sama juttu käynyt.. Hämmentävää.

Äänestä

Markkinointi ja mediakoneisto takoo homouden ja lesbouden olemista normaalia, ja hokemalla toistuvasti samaa lopulta epätosi muuttuu todeksi.
Samaa laulua lauletaan Perussuomalaisten pään menoksi eli on jos jotakin tapahtunutta ja aina perussuomalaiset esitetään syyllisiksi.

Mediakoneisto ajaa teille ensin epävarmuuden olotilan, johon sitten saatte varmuuden kun teette "suuren löydön" eli löydätte itsestänne sisäisen homonne.

Koko homma on aivopesua ja sitä kuka tästä tienaa rahaa en osaa sanoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kapooom kirjoitti:

HEIPPA

Olen 23 vuotias nainen ja nyt olen ällikällä lyötö.
Olen parisuhteessa miehen kanssa ollut kolme vuotta ja nyt kiinnitänyt naisiin eri tavalla huomiota viimisen vuoden aikana kun, ikinä ennen.

Mistä tietää että pitää naisista myös? olenko bi? Tuntuu aikamoiselta sekasorrolta päässä ja olen ihan pyörryksissä. EN ole uskaltanut puhua asiasta kenenkään kanssa. Miten tutustua samanhenkisiin ihmisiin?

Onko tuttu tilanne? miten selvitit asian itsellesi?
apua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu