Valtamedian PS-vastainen uutisointi!

YLE:n uutisen mukaan PS on liittoutumassa eurooppalaisten "oikeistopopulististen" puolueiden kanssa, joita VÄITETÄÄN ihan Venäjä-myönteisiksi(kauhistus!) ja homovastaisiksi???

Huomatkaa valhemedian tapa käyttää epämääräistä passiivi-muotoa! Siis "väitetään"? KETKÄ väittävät? No tietysti poliitiset VASTUSTAJAT sekä puolueissa että mediassa!!!

Näin valta- eli valhemedia yrittää aivopestä meitä poliittisesti käyttämällä harhauttavia sanoja ja nimityksiä.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tämähän on hyvin luonnollista toimintaa nykyisiltä medioiltamme, koska kaikki mediamme omistaa
sama kasaarijuutalaisten heimo johon herra Soroskin kuuluu. Soros on kunnostautunut Euroopan tuhoojana eli tuottamalla massoittain elintasopakolaisia Afrikasta Eurooppaan, tällä kulttuurien
sekoitusohjelmalla on kauaskantoiset seuraukset Eurooppaan, se palvelee kasaarijuutalaisten Euroopan haltuunottoa, jolla saadaan ensiksi kaaosta kansojen sisälle.

Äänestä
  • Myös Google ja Facebook ovat juutalaisten omistuksessa. Kuten USA:n "laatulehdistö" ja Bloombergin media. Puhumattakaan Hollywoodista.

    Äänestä

On täydellistä demokratian halveksuntaa, että yksi puolue otetaan valtamediassa ikään kuin viholliseksi!?

Niin valtamedia ryhtyy omaksi puolueekseen, jolla on vielä jähes monopoli tiedotuksessa.

Varsinkin YLE:ltä törkeätä, koska KOKO kansa joutuu sitä pakkorahoittamaan!

Äänestä

Halla-aho on itse sanonut reivaavansa puolueensa eurooppalaiseen kansallismielisten so. äärioikeiston suuntaan. Itše kävi Ruotsin natsien eli ruotsidemokraattien vaalijuhlissa. Ei tätä ole mikään media keksinyt. Viimeeksi Halla-aho lähetti edustajan Italian Salvinin kutsumaan tilaisuuteen. Salvinin hyvin Venäjä-myönteinen. Salvinin kutsu oli liikaa ruotdodemokraateille, eivät menneet.

Äänestä
  • Suomalaisvastainen vasuri taas valehtelee siinä lämpimikseen. Ja tietysti heiluttelee tuota todella kulunutta ja naurettavaa natsi-korttiaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mediatarkkailija kirjoitti:

YLE:n uutisen mukaan PS on liittoutumassa eurooppalaisten "oikeistopopulististen" puolueiden kanssa, joita VÄITETÄÄN ihan Venäjä-myönteisiksi(kauhistus!) ja homovastaisiksi???

Huomatkaa valhemedian tapa käyttää epämääräistä passiivi-muotoa! Siis "väitetään"? KETKÄ väittävät? No tietysti poliitiset VASTUSTAJAT sekä puolueissa että mediassa!!!

Näin valta- eli valhemedia yrittää aivopestä meitä poliittisesti käyttämällä harhauttavia sanoja ja nimityksiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu