Perussuomalaiset

Nyt jos koskaan on aika valita viisaasti eli ääni perussuomalaisille . Eipä nuo demarit ole mitään uutta esittäneet ja puheenjohtajankin sekavat kannanotot vain pahentaa tilannetta.
Nyt kaikki äänioikeutta käyttämään ja äänestämään perussuomalaisten ehdokkaita, hyvä numero on 125.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Äänestäkää vaan imatralaiset demareita niinku ennenkin.

Äänestä
  • Rinne on politiikasta ulkona kun tamppoonin naru. Täysin pihalla noissa kommenteissaan. Saa vain vahinkoa noilla sanomisillaan. Johan sen näki Ay-johtajana ollessaan ettei ukosta ole mihinkään.

    1Äänestä

Ääni menee perussuomalaiselle.

1Äänestä

Vaalikone+tulos+32%+eri+mieltä+Persu-ehdokkaan+kanssa.

Äänestä
  • Tiedätkö että esim. Ylen vaalikone ei näytä Persujen ehdokasta niin korkealle listassa kuin vastausten perusteella pitäisi.

    Äänestä

Harmi että tällä alueella ei voi äänestää Halla-ahoa mutta onhan Lappeenrannassa hyvä ehdokas.
Demaria äänestämällä mikään ei muutu.

Äänestä
  • Eipä ole Lappeenrannassa, mutta kymen puolelta löytyy persu jota Lappeenrantalaisena äänestän, ja totta on ei hitossa demaria.

    Äänestä

Eduskuntaan ketä tahansa muita, kuin valehtelevia demareita tai persuja.

Äänestä

Jep, jos haluaa persuedustajan etelä-karjalasta niin se on numero 125. Muilla ei riitä tunnettuus.

Todennäköisesti persuille tulee kolme paikkaa joista vähintään kaksi Kymenlaaksosta. Siellä potentiaalia jopa kolmeen paikkaan, neljän paikan tullessa. Jos jytky tulisi ja viisi paikkaa, tulisi viides Etelä-Savoon.

Äänestä

Kiky, aktiivimalli, koulutusleikkaukset, siinäpä sitä oikeistohallituksen aikaansaannosta, jossa Persus oikeistopuolueena täysillä mukana. Mitä persut hallitusaikanaan ovat saaneet aikaan, siis muuta kuin mölyä, sujuvia sutkautuksia ja siniset?

Äänestä
  • Ei kannata verrata silloisia persuja ja nykyisiä, ei monien puolueiden puheenjohtajatkaan pidä niitä samana. Soini olisi varmaan myynyt oman äitinsäkin ministerin paikasta, saatikka kusettaa äänestäjiään.

    Äänestä

Halla-aho ei ole Soini joten nykyisellä puheenjohtajalla on aivan uusi älykäs suunta.

1Äänestä
  • Uusi älykäs suunta...joo ihan varmasti (ei kai kukaan raukka vaan oikeasti usko?)

    Äänestä

Vaalitulos näyttää kuinka moni oli uskonut.

Äänestä

Kun katselee noita Persujen kannattajien kirjoituksia Fasessa, ei voi kuin ihmetellä, miten ovat Hallaahon politiikan lumoissa. Hallaaho ei ymmärrä peruskäsitteitä edes noissa tenteissä. Tekee samanlaisia sutkautuksia muille, kuin jo Vennamon Veikko teki aikoinaan ja saa sillä huomion. Soini jatkoi tätä linjaa ja nyt Hallaaho. Perussuomalaiset olivat nykyisessä hallituksessa tekemässä heikennyksiä kansalaisien palveluihin ja sillä siisti. Yhden kerran voi erehtyä niitä äänestämään, mutta toinen kerta kertoo jo henkilöstä tarpeeksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Äänijanille kirjoitti:

Nyt jos koskaan on aika valita viisaasti eli ääni perussuomalaisille . Eipä nuo demarit ole mitään uutta esittäneet ja puheenjohtajankin sekavat kannanotot vain pahentaa tilannetta.
Nyt kaikki äänioikeutta käyttämään ja äänestämään perussuomalaisten ehdokkaita, hyvä numero on 125.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu