Oikeustieteen kandidaatti Antti Rinteen ilman asianmukaista ajolupaa kuljettama bussi on löydetty Mäntsälän ja Helsingin väliltä syvästä rotkosta. Bussi vei mukanaan joukon hyväuskoisia kansalaisia jotka Rinne houkutteli mukaansa lupailemalla kaikkea ilmaiseksi. Kuljettajaa tullaan seuraavien kuukausien aikana syyttämään katteettomista lupauksista ja ihmisten erehdyttämisestä viekkain keinoin.
Antti joutuu loppuvuodesta linnaan!
Ajekisitaksillavaan
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuulemma Venezuelassakin on vasemmistolainen bussikuski?
Antti Kaikkonen olisikin oikea linnaan vietävä Nuorisosäätiön rötöstelyjen vuoksi!
Niinhän siinä kävi, että tavallinen kansalainen olisi saanut syytteet petoksesta ja veropetoksesta.
Näillä rötöstelijöillä on omat lait ja lahjotut lainlukijat.
Kaikkonen on terve mies ja kestää kyllä linnatuomion mutta Rinne on kuolemansairas eikä kestä neljän vuoden tuomiota. Mies sortuu ennen aikojaan. Ei pääministeriksi. Mieluummin vaikka verkkosukkajutta. Juncker voisi päissään nipistellä sitä Brysselissä.
Ja teistä yksikään ei kykene kotioven kynnystä pidemmälle kun tulee jo äipyliä ikävä.
Se on Rinteen taskuun eksyny jonkin kansalaisen lompsa jossa on ollu D luokan ajokortti. Suruttahan ne toisten rahoillakin elää, keski-suomesta oikein reissu pekka eholla tämä Kurttila, mies ole saanu aikaan muutakuin taksimatkoja.
Tämä vuosi on kiinalaisessa horoskoopissa Persun vuosi.
Miehellä onkin pitkä rikoslista jo ennestään ja vaikuttaa ulosanniltaan nykyään lähinnä koomapotilaalta.
Siinäpä tuli jälleen kokemuksen syvällä rintaäänellä itse asiantuntijan tunnustus