Puolue vaihtaa taas nimeä

Enääkaksipäivää

Juuri saamamme tiedon mukaan, Sininen tulevaisuus vaihtaa näin vaalien loppusuoralla nimeään.
Uusi tulevaisuudesta kertova nimi on:
Musta tulevaisuus. Nimen kerrotaan kuvastavan tulevaa ja sillä linjalla arvioidaan saatavan vaalivoitto viimeistään silloin kun ihmiset palaa takaisin luola-asukkaiksi. Uuden nimen lisäksi logokin vaihtuu. Uudeksi logoksi on valittu mustat sukelluslasit, joka mahdollistaa syvälle menon.

4

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jasyvälle

      Niin kuulin tapahtuvan.
      Paikallinen "leikkiehdokas" jatkaa edelleen määrätietoista naur...eiku esiintymistään ko.puolueen puolesta. Hän sai jopa nähdä kuluneella viikolla, eduskuntatalon, kun kävi Pasilassa takarivissä kannattamassa...tyhjää.
      Mut aikas lähellä se eduskuntaan pääsy oli...osoitteen jo tietäis...jos passipoliisi hieman opastais.

    • Äänetön

      Eipä kannata persikoita äänestää koska eivät tule koskaan olemaan hallituksessa ja jos menevät niin taas pettävät äänestäjät eli jos äänestät persikoita niin äänesi menee aivan hukkaan onhan se jo monet kerrat nähty.Mikään ei muutu vai oletteko niin hyväuskoisia ja sinisilmäisiä ressukoita. Sama tulos äänestät tai olet äänestämättä mikään ei muutu miksikään ainut että valtionvelka kasvaa kasvamistaan kaudesta toiseen. Amen.

    • Olettejymäytettyjä

      Persut ei loikannu, Siniset, tulevat mustat kyllä.
      Erinomaisia hlöitä(ei meiltä) lähti Soinin kelkkaan taustaansa tukematta ja tulos on synkkä.
      Soinilla taas ei.
      Se ei höpelö joka pyytää mukaansa , vaan se joka lähtee.
      Loikkimaan. Ja nyt siitä lasku lankeaa teille, EI Soinille.

    • Niin koska olemme rahajärjestelmässä jossa valtio ei itse paina rahaa vaan se tulee jostain ihme EKP:sta ja raha luodaan kirjanpitotoimena pankin tilille, ja raha on korollista velkaa.

      Valtion pitäisi ottaa rahanpaino-oikeus itselleen takaisin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      240
      1938
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      188
      1607
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1240
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      952
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      40
      779
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      760
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      751
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      740
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      23
      722
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      637
    Aihe