Loistavasta vaalituloksesta on lupa nauttia. Olematta vahingoniloinen ihminen niin vielä nautittavampaa on seurata tällä palstalla riekkuvien vihervassujen ja muuten vaan vajaa- älyisten häiriköiden suunnatonta vitu..sta.
Sieltähän se jytky tuli!
9
<50
Vastaukset
- tarkista.kielenkäyttösi
Onko vaikea kunnioittaa toivetta että soinilaisesta jytkyttelykielestä otetaan ero? Mihin helvetin keskiajalle nämä jytkyttelijät ovat jumiutuneet. Nykyiset persut vievät kehitystä eteenpäin, mutta nämä jytkyttelijät ilmeisesti kuvittelivat että kehitystä on tarkoitus viedä taaksepäin.
Tuo kielenkäyttö on yököttävää eikä vastaa ollenkaan nykyisiä persuja ja heidän imagoaan. Se on junttu- soinilisten historiaan jäänyttä kohinaa jota ei pitäisi enää olla olemassakaan. - Kappasvuan
Jytky tuli ja juuttui lahkeeseen. Totuus koittaa karuna persuilijoillekin:
IL: "Halla-aho nimittäin kertoi tanskalaisen Politiken-lehden (13.4.) haastattelussa, ettei hänellä ole henkilökohtaista kunnianhimoa ryhtyä pääministeriksi tai saada mitään muitakaan ministerinsalkkuja.
Lisäksi Halla-aho sanoi, ettei hän nauti perussuomalaisten puheenjohtajan tehtävistä, ja on tehnyt jo pestin jatkon suhteen oman päätöksenä, jota hän ei kuitenkaan halua vielä tässä vaiheessa kertoa julkisuuteen, koska ei halua sotkea vaalikampanjaa.
– Tosiasiassa olen jo tehnyt päätökseni, mutta julkistan sen vasta europarlamenttivaalien jälkeen, Halla-aho totesi. Yleensä tämänkaltaiset ulostulot tarkoittavat sitä, että puolueen puheenjohtaja vaihtuu seuraavassa puoluekokouksessa, joka perussuomalaisilla pidetään jo kesäkuussa Tampereella."- hgjhgh
Happamia on pihlajanmarjat jne. Älä anna vitu...selle valtaa.
Me tolkun ihmiset osaamme lukea koko tarinan, emmekä irroittele kontekstistaan asioita, saadaksemme vääristyneen mielikuvan. Teille räyhiksille tällainen matalaotsainen vääristely palvelee tietenkin teikäläisten yhdentotuudenöyhötystänne, mutta onko siitä mitään hyötyä? Paska löytyy aina puhujansa suusta.
- Vaakku39
Mitä tuolla tuloksella on virkaa puolueelle, jolla oli vasta hallitusvastuutakin, mutta senkin sossivät. Länkytys oppositiosta käsin taitaa olla halla-aholaisten suurin saavutus vai onko se peräti tavoite? Kyvyt ei riitä pitemmälle...
- Teukka_Jytky
Tuli myös Teukka-Jytky.
Yli 7000 ääntä ja Hakkarainen jatkaa eduskunnassa seuraavat 4 vuotta.
Kansa on puhunut pulinat pois.- vältä--jytky
Sano vain tuli myös teukka-hyvä vaalitulos
- hallitus-vaikuttamista
Kyllä näin kentältä äänestäneen persun toive on, että persut menee hallitukseen eli Antti Rinne lopettaa sen "arvopohjista" lässytyksen ja ottaa huomioon, millaisin KANSAN äänin Jussi äänestettiin voittoonsa ! Jos ei kansan ääntä ja valintaa aleta noteeraamaan, katoaa pohja ja arvostus koko demokratialta. Eikä se nyt saleissa ja takahuoneissa kuiskuteltu sinipunahallitus ainakaan hyvää tälle maalle lupaa !
- paSkanpaisumus
Olis pitäny antaa imodiumia, jottei perSetsunamia olisi päässyt tulleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207081Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1194847L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634116TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143414Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7072171Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2501567- 671415
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581398Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221196