Persut saivat ihan kohtalaisesti ääniä, mutta Soinin jytky jäi kuitenkin saavuttamatta. Mutta mitä ihmettä näillä äänillä tehdään, kun joka tapauksessa tämän vaalikauden aikana siirrytään sähköautoihin, tiivistetään yhteistyötä EU:n kanssa ja nautitaan yhteistyöstä koko Euroopan kanssa Eurolla maksaen. Oppositiosta kuuluu vain kitinää kun hallitus johtaa politiikkaa.
Suomi siirtyy uuteen aikaan
19
51
Vastaukset
- TimoS
Soinin johdolla olisi ehkä tullut johtopaikka puoluekentässä.
- loppuhäämöttää
Emme ole yksin täällä eu alueella.
https://yle.fi/uutiset/3-10649076 Persut käänsivät takkinsa EU:n suhteen jo vaalien alla.
eur0kriittinen kirjoitti:
Ei ole mitään takkia käännelty. Paska löytyy aina puhujan suusta.
Ei ole ei. Mitä nyt mielipide vaihtoi 180 astetta suuntaa, mutta ei se takinkääntöä toki ole. Kuten Paavo jo aikoinaan sanoi, pitäähän sitä miehellä olla oikeus muuttaa mieltään.
Tai sitten nuo ovat ihan peruspopulisteja.
https://twitter.com/harlancoben/status/1047107934524719104?lang=enTheRat kirjoitti:
Ei ole ei. Mitä nyt mielipide vaihtoi 180 astetta suuntaa, mutta ei se takinkääntöä toki ole. Kuten Paavo jo aikoinaan sanoi, pitäähän sitä miehellä olla oikeus muuttaa mieltään.
Tai sitten nuo ovat ihan peruspopulisteja.
https://twitter.com/harlancoben/status/1047107934524719104?lang=enEi niin.
eur0kriittinen kirjoitti:
Ei niin.
Ja kas, nyt kääntyi takki myös maahanmuuton suhteen.
Onko jotain vielä jäljellä?
On kyllä historiallisen nopeasti arvoista luovuttu kun ministerinpaikka kiiltää silmissä.TheRat kirjoitti:
Ja kas, nyt kääntyi takki myös maahanmuuton suhteen.
Onko jotain vielä jäljellä?
On kyllä historiallisen nopeasti arvoista luovuttu kun ministerinpaikka kiiltää silmissä.Eipä kääntynyt ei. Kysyttävää?
eur0kriittinen kirjoitti:
Eipä kääntynyt ei. Kysyttävää?
Mikäs vaihe se kieltäminen olikaan? Surutyö näemmä menossa jo.
TheRat kirjoitti:
Mikäs vaihe se kieltäminen olikaan? Surutyö näemmä menossa jo.
Mikä surutyö? Fiilikset on kaikin puolin positiiviset. Miksi yrität kyrpiintyneenä saada muutkin kyrpiintymään? Aika häiriintynyttä.
eur0kriittinen kirjoitti:
Mikä surutyö? Fiilikset on kaikin puolin positiiviset. Miksi yrität kyrpiintyneenä saada muutkin kyrpiintymään? Aika häiriintynyttä.
Tuo tosiasioiden kieltäminen on yksi surutyön klassisia vaiheita. Tosin sinulla se on ollut päällä pitkään.
Mitäs luulet, jos mestari nyt siirtyy hallitukseen tekemään kuten käsketään, niin kauanko persut katselevat? Viimeksi messiaasta tuli petturi jossain parissa vuodessa ja historia kirjoitettiin uudestaan.TheRat kirjoitti:
Tuo tosiasioiden kieltäminen on yksi surutyön klassisia vaiheita. Tosin sinulla se on ollut päällä pitkään.
Mitäs luulet, jos mestari nyt siirtyy hallitukseen tekemään kuten käsketään, niin kauanko persut katselevat? Viimeksi messiaasta tuli petturi jossain parissa vuodessa ja historia kirjoitettiin uudestaan.Mikä kieltäminen? Mikä surutyö? Sinä yrität kieltää surussasi persuilta syyn olla tulokseen tyytyväinen.
En minä luule mitään. Asioita tapahtuu ja mietitään sitä sitten, jos jotain tapahtuu ja miksi niin tapahtuu. Spekulatiivinen debatointi ei taida olla kovin pitkälle vievää. Persuilla ei ole messiasta. Sellaiset mielikuvitusolennot elää teikäläisten somekeinotodellisuudessa.
- Isopersemerjajaaggg
Tällä vaalikaudella siirrytään sähköautoihin hhr onko komuakka syönyt liikaa rauhoittavia persujen suuren vaalimenestyksen johdosta hhh, varmasti tulee toinen ja kolmaskin vaalikausi ennen kuin sähkö-tesloja näkyy maamme teillä, tämä oli yksi syy miksi persuista tuli maamme toiseksi isoin puolue,
Aloittaja ei tunne edes politiikan alkeita, mutta sehän ei olekaan antipersuräyhisten kiinnostuksen kohteena. Pääasia on kyhäillä rääkymiselle kaikenlaisia tekosyitä, jota sitten kaltaisensa luiskaotsat komppaa kuola poskella höhötellen.
- Reizo
Persut on entisiä demareita, joten ei Halla-aho ole ihan väärässä.
Reizo kirjoitti:
Persut on entisiä demareita, joten ei Halla-aho ole ihan väärässä.
No jaa. Entisiä Kepulaisia puolueena ja jäsenistäkin suuri osa on Kepusta karanneita.
- sneik
Reizo kirjoitti:
Persut on entisiä demareita, joten ei Halla-aho ole ihan väärässä.
Siitäkö Halla-aho on oikeassa ettei alhaisempaa matelijaa ole kuin demarit ,ja nähtävästi myös suurinosa persuista
Kun mässäilet 13 vuotta vanhalla jutulla, niin onko kyseessä "heti tapahtunut takinkääntö"? Varsinkaan kun tässä ei ole edes kyseessä mikään takinkääntöasia.
Tulee ainakin se esille, että Rinne esittää periaatteesta antipersumaisen vastauksen. Käy nyt vaikka huviksesi lukemassa, mitä ko. puolueet puhuu ihmisarvosta. Ihan samaa peruslätinää, vaikka onkin erilailla muotoiltuja kommentteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1187026Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1134798L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa614059TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133394Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6962133Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2431510- 661378
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581368Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531316Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12992