Uudessa BusinessLine-mallistossa vakiona lisää lämpöä, turvaa, mukavuutta ja näyttävyyttä. Octavia on enemmän – ja BusinessLine-mallina vielä enemmän. Tervetuloa lähimmälle ŠKODA-jälleenmyyjälle.
Ambition BusinessLine
Driver Activity Assistant - Kuljettajan vireystason tunnistusjärjestelmä
● Front Assistant – Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä jalankulkijoiden tunnistuksella
● Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
● Lämmitettävä ohjauspyörä
● Nahkainen monitoimiohjauspyörä, kolmipuolainen (radion ja puhelimen säätimet)
● Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin sekä hajut ja allergeenit poistava raitisilmasuodatin
● Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
● Bolero-audiojärjestelmä, 8" värillinen kosketusnäyttö
● SmartLink
● Intelligent Parking Distance Assistant - Älykäs pysäköintitutkajärjestelmä – Pysäköintitutkat edessä ja takana, etäisyysnäyttö radiossa
● Jalkatilan valaistus edessä ja takana
● LED-päivävalot edessä
● LED-takavalot
● 230V pistoke keskikonsolin takaosassa
● 2 USB-liitintä keskikonsolin takaosassa
● KESSY - avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
Style BusinessLine
Lane Assistant - Kaista-avustin
● Blind Spot Detection - Kaistanvaihtovaroitin
● Rear Traffic Alert – Peruutusvaroitin
● LED-ajovalot, joissa ajotilanteeseen sopeutuva AFS-toiminto
● Intelligent Light Assistant - Kaukovaloavustin
● Lämmitettävä tuulilasi (ei jos 1.0 TSI)
● Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
● Driving Mode Selection - Ajoasetuksen valinta (Ei jos 1.0 TSI tai G-TEC -malli)
● Personalisation 1.1 – kuljettajakohtaisten asetusten tallennus ja kolmas kauko-ohjain avain (Ei jos 1.0 TSI tai G-TEC -malli)
● Sähkötoiminen takaluukku (vain Combi)
● Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
● KESSY – avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
● Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin sekä hajut ja allergeenit poistava raitisilmasuodatin
● Amundsen-navigointilaitteisto, 8" värillinen kosketusnäyttö
● Intelligent Parking Distance Assistant - Älykäs pysäköintitutkajärjestelmä – Pysäköintitutkat edessä ja takana
● Optical Parking Assistant – peruutuskamera pesimellä (Combi)
● Lämmitettävät takasivuistuimet (ei jos G-TEC)
● Oviverhoilujen LED-tunnelmavalaistus (10 värivaihtoehtoa ja kirkkaus säädettävissä)
● Sähköisesti sisäänpäin taitettavat, automaattisesti tummentuvat ulkopeilit
● SunSet-tummennetut takasivu- ja takaikkunat (B-pilarista taaksepäin)
● Kevytmetallivanteet 6.5 J x 16" - Valorum
L&K BusinessLine
● Lane Assistant - Kaista-avustin
● Blind Spot Detection - Kaistanvaihtovaroitin
● LED-ajovalot, joissa ajotilanteeseen sopeutuva AFS-toiminto
● Dynamic Chassis Control – Mukautuva alustan säätö (-10 mm)
● Sähkötoiminen takaluukku (vain Combi)
● Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
● KESSY – avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
● Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin sekä hajut ja allergeenit poistava raitisilmasuodatin
● Sähkötoiminen kattoluukku
● Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
● Columbus-navigointilaitteisto, DVD-soitin, 9,2" värillinen kosketusnäyttö
● Canton Sound System - 9 kaiutinta, digitaalinen taajuuskorjain ja subwoofer (Vasemmanpuoleinen kassikoukku poistuu tämän varusteen myötä)
● Automatic Parking Assistant 3.0 – Automaattinen pysäköintiavustin (pysäköintitutkat edessä ja takana, suorittaa automaattisen taskupysäköinnin tai pysäköinnin poikittaiseen parkkiruutuun keula tai perä edellä)
● Optical Parking Assistant – peruutuskamera pesimellä (Combi)
● Phone Box – Matkapuhelinlokero signaalin vahvistimella ja langattomalla latauksella keskikonsolissa
● Lämmitettävät takasivuistuimet
● Sähköisesti sisäänpäin taitettavat, automaattisesti tummentuvat ulkopeilit muistisäädöllä
● Sähköisesti säädettävät etuistuimet, kuljettajan istuin muistilla
● SunSet-tummennetut takasivu- ja takaikkunat (B-pilarista taaksepäin)
● Kevytmetallivanteet 7.5 J x 18" – Turbine, antrasiitti
● Laurin & Klement Alcantara osanahkaverhous, istuinpinnat nahkaa ja Alcantaraa
Uusi Skoda Octavia Business Line
23
3507
Vastaukset
- MoskovanMetro
Ja Punalippu.
- Skoda_jyrää
On sinä tuhnutistille ihmettelemistä varusteita vaikka muille jakaa ja lisäksi edullisempi kun tuhnu..ja testivoitot vielä naapurin harmiksi..kun naapurin ukon tuhnussa ei yhtään testivoittoa..
- OnMonenlaista
Myös löytyy POHJALEVY! Aitoa hikilevyä.
- tulikoVanhingossaHölö
Kateellinen ilmoittautui, hienoa!
- Kvf279
Plus konepellin tikku ja öljytikku..
- SkodaSiinäSeOnDaDaToveri
Ja ovipahvi, kattoantenni, pölykapselit, peltivanteet, veivi, ristikudosrenkaat, ruostesuojaus "massaten" jäteöljyllä & pölyisellä tiellä ajaen, radio Moskova, heiniä penkin pehmikkeenä, ikkunaveivit, jäykkä taka-akseli ja lehtijouset, meltorautainen konepellin keppi, suunniteltu ja valmistettu ilman fasistien apua työläisten johdolla vanhentunutta länsiautoa kopioiden, jne jne jne...
Kaikki venäläisen itäauton tärkeät ominaisuudet! - Jopponimai
SkodaSiinäSeOnDaDaToveri kirjoitti:
Ja ovipahvi, kattoantenni, pölykapselit, peltivanteet, veivi, ristikudosrenkaat, ruostesuojaus "massaten" jäteöljyllä & pölyisellä tiellä ajaen, radio Moskova, heiniä penkin pehmikkeenä, ikkunaveivit, jäykkä taka-akseli ja lehtijouset, meltorautainen konepellin keppi, suunniteltu ja valmistettu ilman fasistien apua työläisten johdolla vanhentunutta länsiautoa kopioiden, jne jne jne...
Kaikki venäläisen itäauton tärkeät ominaisuudet!On siinä tosiaan kattava varustelu!
- kötöstys
Sirppi ja vasara pahvipohjan alla.
- Sika-jolla-otsatukka
Ei sioille kannata helmiä antaa ei ne niistä mitään ymmärrä
- Skodajulli
Uusi hieno auto pistää kateelliset sekoilemaan..haha..
- Vaanskooda
Niin ja se on silti vaan skoda. Ehta itäauto. Kommunistin päiväuni.
- SitäJormaTähän
No, kaikki kehittyy. En kyllä olisi uskonut kommunismista, mutta jos sinä niin sanot. Skoda on on mahtava vehjes!
- SkodaKateusSokaisee
No nyt iski kateus ja syvälle sieluun. Todella hauska lukea kuinka kriitikko sekoaa ja hölmöilee, eikä pysty pidättelemään raivoa sisällään. Tämä on parasta aikoihin.
- Anonyymi
lämpöä, turvaa, luotettavuutta, edes välttävää ruosteenestoa...nämä ovat asioita joita skodissa ei ole ennen nähtykään. hyvä että tulisivat edes lisävarusteena.
- Anonyymi
Ja ossssspenttiholisti se vaan jatkaa ahdistuksensa purkua, no pysyypä hieno lista varusteista pinnalla.
- Anonyymi
Uskomatonta, miten jotkut oirehtivat sekopäisesti Skodan menestyksestä. Autohan se Skodakin vaan on kuten Mersukin.
- Anonyymi
Mitä nuissa varusteissa niin ihmeellistä.
Mulla toiseksi huonoin varustelutaso omassa ja on samat ja enemmänkin kun tuossa mitä luettelit.
No joo..taitaa maksaa kuitenki enemmän kun tuo skoota..vai mihin asettuu tuo hinta skodassa?- Anonyymi
Skodassa ne toimivat ja ovat laadukkaita, toisin on Toyotan halpuutetut osat ja varusteet.
- Anonyymi
Ei ole toyota.japsi kuitenkin ja onhan nuo moitteettomasti toiminu 60tkm matkan jo.
"● 230V pistoke keskikonsolin takaosassa "
Uteliaisuuttani tiedustelen. onko se tökättävissä perinteiseen IEC-pistorasiaan?- Anonyymi
Skodassa on läpivirtaustuuletus, niskatuet, kierroslukumittari, kaksi nopeutta tuulilasinpyyhkimissä.
Kultainen 80-luku.
T. Larvannonbroidi - Anonyymi
" Radion ja puhelimen toiminnot ratissa"? Löytyvät jo seitsemän vuotta vanhasta avensiksestani. Ainuttakaan vikaa vielä ei ole löytynyt. Mitenkäs on Skodan tsi, dsg- ongelmat hoidossa? Niin ja se imago? Persuna ei vaan pysty itäautolla ajamaan.
- Anonyymi
Varusteluettelossa luetellaan ihan kaikki mahdollinen ja niin tekee myös Toyota, vai oletko eri mieltä? Mikä on itäauto, sellainenko joka on tehty idässä? Missä Toyotat tehdään, Turkissa ainakin meille tulevat pääsääntöisesti tehdään ja myös autosähköistään tunnettu Englanti on toinen.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3462059IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk471649Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1541321Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.841171- 1431168
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021161Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.851072Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701057Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten91008Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan48972