Lääketiedekin on ihmisten synnyttämää, ylläpitämää ja kumoamaa. Sitä voidaan pitää myös keinotekoisesti yllä kuten mitä tahansa muutakin ihmisten luomaa.
Tuberkuloosi piti voittaa rokotteilla aivan kuten muukin ihmiskärsimys. Ei voitettu, vaan muodossa jos toisessa kärsittiin vielä paljon enemmän. Ennen kaikkea lapset kärsivät suuresti. Rokotteesta luovuttiin vähin äänin. Koska tieteellisiä erehdyksiä ei ole tapana pyytää anteeksi, niitä saa tehdä uusia ilman sen kummempia tunnonvaivoja, jopa peräjälkeen mielin määrin. Sairauksiahan riittää, joten mikäpä kokeiluja, ”tutkimuksia” estäisi.
Sairaudet eivät katoa, koska ihminen pohjimmiltaan ei muuksi muutu. Ei halua muuttua itse, vaan haluaa muuttaa ne muut. Rokotteet ovat parasta mahdollista antia nähdä vikaa muissa kuin itsessä, niissä kouluttamattomissa tyhjäntoimittajissa.
Tieteellinen usko on nyt voimissaan ja tiedeuskovaisuus suurta muotia. Tieteellä saa lyödä koska tahansa ja missä tahansa, koska siitä tarkoituksellisesti on tehty ylivoimainen, voittamaton. Niin kauan kuin henki lapsilla ja vanhuksilla pihisee heillä saa pelata. He ovat tieteen ruokaa.
Naiset kipuilevat vaihdevuosioireidensa kanssa. Rokotteita he eivät epäile. Ehkäisylääkkeet saattavat käydä mielessä, mutta kun estrogeenilla elämään saa taas puhallettua henkeä, tieteellinen ylistys jatkuu. Kohdusta hautaan lääkkeiden varassa. Rokotteista tuo kaikki alkoi ja hormoneihin päättyi, mitä nyt kaiken maailman mielialasekoitteita tuli välissä kokeiltua.
Kaikki sairastavat tavalla tai toisella. Lapsia kiusataan kouluissa, aikuisia työpaikoilla ja lääketeollisuus pyörittää tätä pahan olon kehää kertomalla poistaneensa jo pahimman. Ihmiset vain eivät tahdo tajuta, eivätkä muistaa. THL kertoo, etteivät kaikki ymmärrä, miten hyvin asiat nyt ovat, kun sairaudet eivät ole niitä samoja vanhoja, vaan uusia. Muistisairaudetkin johtuvat siitä, että ihmiset lääketeollisuuden ansiosta elävät liian vanhoiksi. Tosin nuorillakin ilmenee jo muistiheikkoutta, mutta jahka rokotteita kehitellään, poistunevat nuokin ajallaan.
TÄSTÄHÄN ON KYSE!
Kassun.Tukki
0
78
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell502375Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1511958Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581875- 441840
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1201608Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,571210- 721172
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831115Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.143959Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103901