Tulospalvelu: 17,7/17,5/17,0 todellakin yhtäsuuret, ei mikään 25%!!!

totuudentorvisoi

Mitä juhlimista on voitolla, joka ei ole voitto? Tulos on kuin Wassberg/Mieto tai leijonanaisten MM-kulta? Jos pääoppositiopuolue ei saa reilusti yli 20%, niin se on tappio!!!

Rinteen etumatka kuroitui viikko viikolta. Vielä yksi viikko, niin luvut olisivat olleet toisinpäin. Ei mitään syytä iloita voitosta.

Kansa ei todellakaan ole antanut valtakirjaa vasemmistohenkiselle talouspolitiikalle. Työllisyys on nostettava yli 75%:n. Vain vaikeat keinot ovat jäljellä. Hallitus joutuu koville.

Ilmastokohkaajat Vihreissä ja demareissa ovat aivan pihalla. Juoksevat yhden asian perässä, joka ei ole Suomen hallitukselle edes relevantti. Kohkaamista voisi verrata vaatimukseen, jossa kaikkien suomalaisten pitäisi alkaa dieetti, jonka osalta väitellään, pitäisikö laihduttaa kaksi vai viisi kiloa, jotta saataisiin USA-laisten ylipaino kuriin. Hei haloo!

1

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nähtäväksi jää hävitetäänkö Sipilän tempputyöllistämiskuviot ja huomioidaan rehellisesti vain palkansaajat - palkattomat/osa-aikatyöllistetyt vai jatkuuko sama poliittinen vääristely. Todennäköisesti tuleva hallitus ei kuitenkaan halua heittää sitä pommia kansan naamalle. Se on kuitenkin fakta, että työllisyysaste ei todellakaan ole edes lähellä 70 %, jos huomioidaan palkattomien ja osa-aikatyöttömien määrä sellaisenaan. Sosiaalikulujen suuresta määrästäkin voi päätellä, ettei se natsaa 70% työllisyysasteen kanssa.

      Heitän kuitenkin tulevalle hallitukselle haasteen: olkaa tosimiehiä ja -naisia ja paljastakaa todellinen tilanne! Rehellisyys on kallisarvoista valuuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      141
      1493
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      122
      1266
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      26
      1053
    4. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      984
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      881
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      833
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      38
      732
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      676
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      59
      672
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      144
      644
    Aihe