Dari on kieli jota puhutaan Afganistanissa. Osaatteko te kyseistä kieltä hyvin. Jos osaatte voisitte kertoa minulle että onko darin opiskelu ihan tuskaa ja paljonko sitä pitää opiskella esim päivässä. Kertokaa myös että miten olette opiskelleet daria. Olen nimittäin kiinnostunut darin kielestä.
Osaatko puhua darin kieltä
Anonyymi
2320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mihin darin kieli olisi hyvä?? Suurin osa suomalaisista kun ei osaa edes suomea. Ensin kannattaisi opiskella suomi ja sitten vasta muita kieliä. Esim. saksa.
Englannilla voi matkustella ja osteskella. Mutta jos haluaa päästä mukaan businekseen, pitää osata saksaa.
Kyllä kaikkein mieluiten ensiksi kannattaa opetella ruotsi, sillä ruotsi on portti kaikkiin muihin kieliin, mm. dariin. En tunne yhtään darin osaajaa, joka ei ensin olisi opetellut ruotsia.