Mikä saa ihmisen ilkeilemään

ja kiusaamaan jotakuta/joitakin palstalla? Jotkut ehkä jopa aivan syyttömiä ihmisiä. Ja jos toinen tehnyt jotakin ikävää vaikkapa tietämättään toiselle niin miksei voi irl selvittää asiaa, varsinkin jos toinen ei vaikuta ilkeältä?
14<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Oma riittämättömyyden tunne. Jotkut purkavat sen kääntymällä itseensä ja sulkeutuen muilta, toiset purkavat negatiivisen energiansa muihin, usein viattomiin, ihmisiin.

2Äänestä

Mustasukkaisuus ja katkeroituneet miehet ja naiset. Etenkin naiset.😎

Äänestä

Ai ehkä jopa aivan syytön? Naurettavaa. Mihin on syyllistytty?

Äänestä

niin eiköhän se ole niin että naiset osaavat olla tosi häijyjä netissä kyllä miehetkin mutta useimmat miehet uskaltavat sanoa asiansa kasvotusten.

Äänestä

Samaa miettinyt erään miehen suhteen. Tuntemisen perusteella ei olisi voinut koskaan uskoa miten ilkeä ihminen hän oli pohjiltaan. Mutta sitä ei kannata enempää mietiskellä. Itseppä erehdyin.

Äänestä

Miksi pitää olla muutenkaan ilkeä ja kiusata? En ymmärrä.

Äänestä

Ja se on ilkeyttä kun nainen esiintyy miehenä täällä,koska on mustasukkainen ja läpi mätä. Tää nainen haukkuu ulkonäköä ja kaikkea tekemisiä ja sanomisia mustamaalaamalla.Koska se Älykääpiö salakuuntelee puhelinta, se ei muuta teekkään päivisin ,menis TÖIHIN ja se olet sinä Ritu.

Äänestä

Ikäviä on erilaisia ymmärrettyjen lisäksi. Kokemus tekee expertin.

Äänestä

Kaikkia hulluja sitä on, hoitoon se kuuluis.

Äänestä
  • Ja tässä näemme järisyttävän fiksun kommentin ottaen huomioon mistä
    aloituksessa oli puhe.

    Tämä oli tosiaan sarkasmia.

    1Äänestä

Ihmiset on pahoja. Harva tiedostaa omaa pahuuttaan. Jossain vaiheessa toisille tehty paha alkaa tuntua oikeutetultakin. Kaikki olemme jollain tapaa vinksallaan. Jos ei itse näe itsessään vikaa niin se vika on ainakin heti se ettei näe mitään vikaa itsessään. Pahuus valtaa sydämemme jos annamme sen vallata. Jeesus suojelee pahalta.

Äänestä
  • Maailma on vinossa... tuli joku musiikki mieleen joku tyttöjen poppi, olikohan tiktak - maailma on vinossa, joku tuollainen laulukin.

    Äänestä


Kaikki tietää, ett se on todella typerää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja kiusaamaan jotakuta/joitakin palstalla? Jotkut ehkä jopa aivan syyttömiä ihmisiä. Ja jos toinen tehnyt jotakin ikävää vaikkapa tietämättään toiselle niin miksei voi irl selvittää asiaa, varsinkin jos toinen ei vaikuta ilkeältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu