Tosi törkeä avaus. Kutsuvieraille mm yrittäjille oma tilaisuus ja tavallinen kansa sisään klo 22..
Ketkä ovat näitä harvoja silmäätekeviä jotka kutsuttiin ja millä perusteella muut yrittäjät jätettiin kutsumatta.
Boikottiin menee Seke, sorry.
Ketkä ovat näitä harvoja silmäätekeviä jotka kutsuttiin ja millä perusteella muut yrittäjät jätettiin kutsumatta.
Boikottiin menee Seke, sorry.
Vastaukset 22
Vanhimmat
pärjäile
Ja miks oli sääntöjen vastainen?! Asiallinen menestyksen toivotus uudelle jatkajalle. En tajua näitä poistoja. Törkeimmät säästätte.
Katseleppa baareja 19-22? Mitä näet? Aivan oikein, et mitään, tai tässä yhteydessä, et ketään... Ihmiset lähtee järkyttävän myöhään(jos silloinkaan?) liikkeelle. Aivan joutilasta kutsua muutama vieras alkuillalla, ja jäädä myöhemmin jännittämään, jos joku paikallinen suvaitsisi poiketa vielä ennen valomerkkiä?
Totta tuokin.
Aikas hyvin on taidettu pärjäillä vaikka on ollut kiinnikkin?
Onnea silti yritykseen
Tuntuu kuitenkin että motellien ja seurahuoneiden aika oli
80-90 luvulla.Toisihan tuo taxeillekin ajoja kun Berner taisi
uudistaa kelankin kyydit Poriin.
Totta turiset. Motellit ja seurahuoneet on niin last season.
Ne joilla meni männä vuosina sekellä lujaa ovat nyt eri maailmoissa. Nuoremmille riittää some ja Lidlin kalja.
Ei yrittäjiä Huittisiin. Työllistävät vielä jonkun ja auta piru, jos tekevät euronkin voittoa.
Pärjäämme kyllä keskenämme kunnallisilla palveluilla, eläkeläisillä ja työttömillä tulevaisuudessakin.
Ainahan se on järjestys ollut se,ei se muutu. Mutta iloitaan nyt! Ihanaa kun sekellä on valoja ja elämää
kannattais ehkä lopettaa se yrittäjien manaaminen. Ilman heitä ei olis yhtä ainoota työpaikkaa missään. Ja kuka vaan voi tehdä sen työn, et pääsee ”silmäätekeväksi”. Et siitä vaan kävelette pankkiin ja alatte toimia ”silmäätekevänä” kroisoksena ni pääsette mukaan.
On järjen köyhyyttä haukkua asiaa näin täällä!
Samaa mieltä olen minäkin. Itse en ole yrittäjä, olen vain sivusta seuraaja, mutta todennut sen, ettei sekään aina helppoa ole. Kaikkea hyvää toivon heille, jotka yritystään pyörittävät. Toivon myös, että Sekekin nyt sais hyvää tuulta toiminnalleen.
Arvoitus. Mikä paikka kyseessä: Pääovi auki selkosellaan, nuoria piha täynnä remuamassa reppukaljaa juomassa, tyhjiä tölkkejä kymmenittäin portaiden edessä . Karmee kaaos, eipä tehnyt mieli poiketa. Missä mahdoin olla??
Onhan se hieno, että on elämää ja valoja.
Olin sisällä kyseisessä kaaoksessa ja täytyy sanoa, että MAHTAVAA! Toivon samalla myös ettet sinä jatkossakaan poikkea.
Hienoa!! Mennään sekelle jatkossakin!!
Nyt näyttää ihan siltä et oma väki valvoo ihan haukkana palstaa ja nostaa omaa häntäänsä. Että semmone Tellu.
Edellisen kirjoitin minä miia eikä heidän porukka. Ja niitä omia porukoita riittäis nostamaam plussia joka puolelta. Niillekään ei voida mitään. Tottakai noistakin kiinnostaa mitä kirjoitetaan ja mitkä on tunnelmat ihan uteliaisuuttaan. Hekin nimenomaan jännitti tätä aloitusta tuossa. Mutta tosi yrittäjä tuskin laskee näiden kommenttien varaan.? Muutoin joutuis lopettamaan heti ennenkuin alkoikaan. Mutta TOSI VASTAUS tulee siitä että sinne myös mennään jatkossakin,eikä vaan uteliaisuudesta aloittaessa. EIKÄ TÄMÄ OLE MAINOS OMILTA! Minä peukutan!
Antakaa nyt mahdollisuus älkääkä rähiskö.
Kyllähän sinisen karhun kohtalolle,surijansa on mutta kaikki ei oikein ymmärtäneet miten se niin kauan pintansa piti. Olihan se oma "idyllinen kolonsa" mutta mistä tietää miten paikkakunnan uusi mesta innostuu. Kun ei näykittäis aina kun joku yrittää.
Minäkin aikoinaan puhuin ja arvostelin näitä yrittäjiä..kun pitää joka taholle revetä ja ettei kävis ohrasesti ym ym. Mutta en edes tuntenut enkä vieläkään. Mutta on heillä ainakin intoa ja viitseliäisyyttä,se on sanottava.
Monikos meistä kotisoffaltaan lähtis moiseen,mietitääs sitä?
Eiköhän kaikille löydy sopiva pubi tai ravintola, johon poiketa.
Annetaan työrauha ja lopetetaan selkään puukotus.
Hiljaista on kuin huopatossutehtaalla.
Minkälainen mahtaa olla omistaja? Miksi ei menesty?
Pitääkö paikkansa että reetukin lopettaa ja tänään viimeiset jamit? Verovelka kova jano on tuhonnut idyllisen kantakuppilan.
Joko nää on listoilla? Ei varmaan paljon puutu.
PIstetäänks vedonlyönti pystyyn koska Lehtonen alkaa ettiin uutta vuokralaista Sekelle.
Ravintola huutaa tyhjyyttään oli sitten arki tai pyhä päivä tai yö.