Suzuki Grand Vitara vm. 2006 -2009
Olen hankkimassa tulevaisuudessa 4 - veto autoa ja kyseinen Suzuki malli kiinnostaa kovasti. Kysynkin teiltä arvoisat omistajat mielipiteitänne autoon liittyen.
Kuinka kestäviä ovat ?
Nelivedon ominaisuudet ja kestävyys ?
Auto kokonaisuutena ?
Kehut ja moitteet kaikki tervetulleita, kyse kuitenkin pienituloisella isosta sijoituksesta jolloin pitkällä kestävyydellä on puolensa.
Mitä mieltä ??
4
212
Vastaukset 4
- Anonyymi
miksi ostaa vanha auto? Sillä olisi maileja jo aika paljon taakse jätettynä. korjauksia on varmasti edessä vaikka Suzuki on erittäin kestävä.
Katselin ja etsin pitkän aikaa Vitaraa vm. 2010-2015, mutta jouduin lopettamaan, koska niiden hinnat ovat niin korkeat. Suzuki Vitara on varmaan yksi parhaiten hintansa pitävä automalli, niin kalliita ne ovat.
Teknisesti auto on laadukas ja varma kulkuneuvo. Täytyy vaan säästää lisää, olen myös pienituloinen ja joudun itse rahoittamaan autohankintani.- Anonyymi
Olen todennut monasti että kalleimmat kilometrit ajetaan uudella autolla, hinta putoaa kuin lehmän häntä ensimmäisinä vuosina.
2006 - 2010 malli noin 100 000 jopa alle ajettuna kelpaa minulle mukavasti, olisihan parannus nykyisestä 380 tuhatta ajetusta toimivasta vuoden 1999 kärrystä melkoinen.
Köyhällä ei tunnetusti ole varaa ostaa halpaa mutta joskus on pakko miettiä tarvetta ja hintaa kriittisesti. Kestävä pikkuvikainen auto on kiikarissa, miel 50 000 -150 000 ajettu. Suzuki Grand Vitara kiinnostaa kovin.
Ikä on numeroita jos hyvin huollettu yksilö sattuu kohdalle...- Anonyymi
Jos uusi Gran Vitara joskus tulee markkinoille niin se on luultavasti meikun seuraava auto. Oikeastaan ainoa mikä nykyisessä Gran Vitarassa pistää vastaan, on se, että nuorimmatkaan eivät ole enää kovin uusia. Toisena on ainakin automaattimallin janoisuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132166
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671108Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.2701064- 79897
- 84817
- 63798
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22706Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69691- 65681
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?138667Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?131639- 44633
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32598Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46594- 52582
- 40554
- 55548
Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y24534Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20518Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40513