Suzuki Grand Vitara vm. 2006 -2009
Olen hankkimassa tulevaisuudessa 4 - veto autoa ja kyseinen Suzuki malli kiinnostaa kovasti. Kysynkin teiltä arvoisat omistajat mielipiteitänne autoon liittyen.
Kuinka kestäviä ovat ?
Nelivedon ominaisuudet ja kestävyys ?
Auto kokonaisuutena ?
Kehut ja moitteet kaikki tervetulleita, kyse kuitenkin pienituloisella isosta sijoituksesta jolloin pitkällä kestävyydellä on puolensa.
Mitä mieltä ??
4
181
Vastaukset
- Anonyymi
miksi ostaa vanha auto? Sillä olisi maileja jo aika paljon taakse jätettynä. korjauksia on varmasti edessä vaikka Suzuki on erittäin kestävä.
Katselin ja etsin pitkän aikaa Vitaraa vm. 2010-2015, mutta jouduin lopettamaan, koska niiden hinnat ovat niin korkeat. Suzuki Vitara on varmaan yksi parhaiten hintansa pitävä automalli, niin kalliita ne ovat.
Teknisesti auto on laadukas ja varma kulkuneuvo. Täytyy vaan säästää lisää, olen myös pienituloinen ja joudun itse rahoittamaan autohankintani.- Anonyymi
Olen todennut monasti että kalleimmat kilometrit ajetaan uudella autolla, hinta putoaa kuin lehmän häntä ensimmäisinä vuosina.
2006 - 2010 malli noin 100 000 jopa alle ajettuna kelpaa minulle mukavasti, olisihan parannus nykyisestä 380 tuhatta ajetusta toimivasta vuoden 1999 kärrystä melkoinen.
Köyhällä ei tunnetusti ole varaa ostaa halpaa mutta joskus on pakko miettiä tarvetta ja hintaa kriittisesti. Kestävä pikkuvikainen auto on kiikarissa, miel 50 000 -150 000 ajettu. Suzuki Grand Vitara kiinnostaa kovin.
Ikä on numeroita jos hyvin huollettu yksilö sattuu kohdalle...- Anonyymi
Jos uusi Gran Vitara joskus tulee markkinoille niin se on luultavasti meikun seuraava auto. Oikeastaan ainoa mikä nykyisessä Gran Vitarassa pistää vastaan, on se, että nuorimmatkaan eivät ole enää kovin uusia. Toisena on ainakin automaattimallin janoisuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237