Perusssuomalaiset

Anonyymi

Melkein kaatui sdp toisia oltiin. Ensi vaaleissa ps kannatus 50 % ja ps voi muodostaa yksin suomalaisia suosivan hallituksen, jossa suomalaisilta ei leikata ja matuilta leikataan 6 miljardia per vuosi.

6

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syy räjähdysmäiseen suosioon on se, että ainoastaan Perussuomalaiset tekevät järkevää suomalaisia suosivaa politiikkaa. Turha ilmastohömppä, joka käy tavallisten ihmisten kukkarolle on vasemmiston ja vihreiden haihattelua. Suomi ei voi pelastaa maailmaa, koska päästömme ovat alle tuhannesosan muun maailman päästöistä. Suomi on jo nyt hoitanut osuutensa ilmastotalkoissa. Rinteen kannattama lihavero puolestaan kurittaa suomalaisia, koska ruoka täällä muutenkin liian kallista. Liha on terveellistä ja ilman sitä haba ei kasva!!

    • Anonyymi

      Ps on ainoa kansan puolella oleva puolue. Kyllä persut pitää linjansa. Siniset petti. Mitä järkeä persujen olisi syödä vaalilupaukset. Eihän heitä enää sen jälkeen kukaan äänestäisi.

    • Anonyymi

      Kaikkien ketä ei hyväksy suomalaisille tehtyjä leikkauksia, niin kannattaa äänestää perussuomalaisia. Leikkauksilla katetaan miljardien vuosittaiset matukulut! On väärin, että leikattiin sairailta, vammaisilta, opiskelijoilta ja työttömiltä. Suomi takaisin!!

    • Anonyymi

      Koittakaahan nyt ensiksi päästä edes hallitukseen lunastamaan lupauksianne , muuten ei vaalituloksella ole mitään arvoa eikä se vaikuta mihinkään . Viime hallituskaudella tehdyt leikkaukset olivat väärin ja kansan oikeustajun vastaisia sen myöntävät kaikki entiset oppositiopuolueet , eivät vain perussuomalaiset korjauksia tarvitaan , varsinkin verotukseen ja valtion tulojen keräämiseen . Vihjeenä voisin sanoa että eräs Vladimir Iljits Lenin aikoinaan poisti työttömyyden Venäjältä kahdessa vuodessa ja siellä niitä työttömiä oli enemmän kuin nykyisessä Suomessa asukkaita , ihmettelenkin miksi ei valkoihoiset arjalaiset Suomalaiset pysty samaan onkohan syy insestissä ja geeneissä , siitä jo isossa mustassa kirjassa varoitetaan .

    • Anonyymi

      Hyvä Laura ja Jussi. Tulokset puhuvat puolestaan. Halla-aho teki kaikkien aikojen ääniennätyksen. Keskusta ei aja enään maajussien asiaa. He vain leikkaavat. Perussuomalaiset ovat maajussien uusi puolue!

    • Anonyymi

      Halla-Ahon menestys perustuu opiskeltuun "sivistykseen" ja vakuuttavaan esiintymiseen. Onhan historiassa nähty muitakin joukkohysteriaan mukaan saatuja johtajia. Sydämen sivistys voi olla jotain ihan muuta kuten blogikirjoitukset todistavat. Maahanmuutto on jo jo vanha asia. Kiinnittäisivät enemmän nyt huomiota ulkopolitiikkaan ja pääsisivät edes hallitukseen - katsotaan sitten asioita uudelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      163
      2566
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      75
      2380
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      69
      2042
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      128
      1853
    5. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      109
      1828
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      104
      1570
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1554
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      40
      1418
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      81
      1214
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1211
    Aihe