Miten voitan?

Anonyymi

Casinot vievät rahani, samoin kuin ray:n kolikkoautomaatit joita on joka paikassa.
Sain lääkityksen peliongelmaan, naltrexon nimeltään. Vielä en tiedä tehoa, kun vähän aikaa vasta ottanut.( 3päivää). Haluaisin rahat takaisin mitä olen hävinnyt.
Haluaisin päästä varastamaan pelikoneista omani pois. Mietipäs sitä että piiloutuu huoltoasemalle ja kaikkien poistuttua etsii avaimen ja tyhjentää pelineet. Kukas sitten jää voitolle. Palautusprosentti on 100%. Olisi se hienoa seuraavana päivänä kävellä ko. Huoltsikalle ja kuunnella kun eläkeläiset kaunistelisivat sitä kun joku on tyhjännyt koneet. No tämä on fantasiaa jota tulee mietittyä aina kun on pistänyt viimeisenkin euron koneeseen.
Eräs toritapahtuma vuosien takaa tuli mieleeni. Tunnen erään jolla oli sellainen keskiolutbaari . Paikka ei menestynyt ja he olivat lopettamassa toimintaansa. Elettiin vielä markka-aikaa ja pelikoneet olivat erilaisia kuin nykyisin. Heillä oli vain yksi kone joka oli pokeriautomaatti. Päävoitto taisi olla 200mk laitteessa. No kaikki oli suunnilleen hävinneet laitteeseen paljon rahaa. Paikan sulkiessa ovia tuli tälle yrittäjälle ja hänen kavereilleen mieleen että nyt vittu tuo masiina saa maksaa takaisin.
Yksissä tuumin he käänsivät laitteen ylösalaisin ja saivat koneeseen laitetut rahat ja vähän enemmänkin takaisin. Mahtoi Rayn Äijällä ollut ihmettelemistä kun tuli tarkistamaan pelin tuottoa .

4

127

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekstissä toritapahtuma paikalla pitäisi lukea tositapahtuma ja kaunistelisivat pitäisi olla kauhistelisivat.

    • Anonyymi

      ei pidä unohtaa että rikoksella on aina seuraamus eli vankila jne.

    • Anonyymi

      Tarvitset apua! Itsekin pelaan, mutta olen asettanut rajat itselleni. Toisin sanoen, jos en voita lähden pois pienen tappion kanssa. Pitkällä juoksulla, olen voitolla.

    • Anonyymi

      Miten voitat? Lopettamalla pelaamisen. Helpommin sanottu kuin tehty (tiedän sen itsekin).

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1077
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe