Entä jos en pysty unohtamaan sinua, enkä haluakaan. Haluatko sinä minut, vai unohtaa?
Tiedän..ei täällä..en nyt vain saa jäsenneltyä ajatuksiani järkeväksi kokonaisuudeksi.
Tiedän..ei täällä..en nyt vain saa jäsenneltyä ajatuksiani järkeväksi kokonaisuudeksi.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Niin sitä tilaa olet tainnut tarvita vain sinä itse. Eli kysy itseltäsi mitä oikein haluat.
En ole häntä unohtanut,miten voisin mutta jatkettava elämää niin kuin ennenkin.Ilman jatkuvaa jonkin asteista torjuntaa olisin jaksanut yrittää enemmän mutta en voi yksipuolisesti toista jallittaa jos ja kun herraa ei kiinnosta.Kaikki jäi epäselväksi ja puhumatta mutta jotkut haluaa nää asiat näin että olkoon sitten näin 4ever.
en haluu unohtaa ja oikeesti sut haluisin, tai siis hänet. Enhän voi tietää oletko juuri hän.
Joku taas tunnistelee 4ever. Hekoheko.
Jolu toinen taas kirjoittelee rakkausviestejä itselleen 4ever, heko heko se vasta sekoo on
Unohda vain.
Mihin olet antanut tilaa? Halusin ja en halunnut hänet mutta se ei olisi oikein. Ei sillä ole mitään väliä enää.
Miksi ei olisi oikein?
Siksi koska siinä hajoaisi asioita. Halusin hänet mutta se täytyy työntää takaalalle.
Mulle sillä on väliä vieläkin. Miten voi haluta ja ei haluta? Miksi? Mitä se tarkoittaa? Ja minäkin kysyn, miksi ei olisi oikein?
Hän on ilmeisesti suhteessa ja sinä sinkku? Miksi mennä rikkomaan toisten suhteita?
Tuo oli juuri se syy haluta/ei siksi koska se hajoittaisi jos hänet saisin. En ole kenenkään suhdetta rikkonut.
Joskus toinen elää suhteessa joka on jo rikki. Suhteessa jonka kulissit on pystyssä esim. lasten takia tai eroa on jo tehty pitkään.
Hyvään suhteeseen, jossa on kaksi tervettä ajattelevaa ihmistä, ei pääse niin helposti väliin.
En tee asialle yhtään mitään ei ole syytä tehdä.
Te ootte ihan pääkköjä, kun kuvittelette hajottavanne asioita, itsekästä sanon minä. Asioita voi olla jo valmiiksi hajalla ja itse asiassa tulkinnoillanne ja vetäytymisellänne voitte hajottaa paljon enemmän asioita. Lisäksi, musta näyttää että jotkut täälläkin olettaa jonkun juuri heitä kaipaavan ym. Ei täällä voi oikeesti kukaan sitä tietää ja silllin jotkut kieltämiset, että älä kirjottele ym. Mistä kukaan täällävtietää millainen kunkin elämä tällä hetkellä on ja mitkä tuulet puhaltaa, mutta ihan varmuuden vuoksi niin täällä tai irl pitää olla ilkeä.
Minä en ainakaan ole hajoittanut mitään koska mitään ei ole alkanut eikä ala.
Ja itse työnsit minut pois kun sanoit että olen vaarallinen.
Onko tuo anonyymi minä en ainakaan ole hajottanut...noin yksinkertainen kommentteineen.
Anteeksi kuinka?
Jos huomaat, että oikeasti haluat minut niin ole sitten rehellinen itsellesi sen tunteen kanssa ja toimi sen tunteen vaatimalla tavalla.
Jos taas huomaat, että saatat harhautua miettimään minua vain satunnaisesti jos elämässäsi on tyhjää niin siinä tapauksessa voit jatkaa tilan antamista.
Tunteet jotain ihmistä kohtaan on eri asia kuin oman tyhjyyden pakoilu. Toinen voi johtaa maailman parhaaseen asiaan ja toinen johtaa yleensä kahden ihmisen menevän entistä enemmän rikki.
Tämä oli hyvin kirjoitettu. Jos hän (nainen) ajattelee tuon ensimmäisen kohdan tavalla niin hän voisi sitten samantien heittää pyyhkeen kehään niinsanotusti.... vähän kyllä epäilen ettei hän tajua tehdä sitä. Minä en tule toimimaan enää millään tavalla.
Minun kohdallani nykyään pätee tuo toinen kohta häntä kohtaan josta juuri tähän höpisin.
Lopeta hänestä kirjoittelu. Lopeta hänestä ajattelu. Yksinkertaisesti lopeta. Se kaikki.
Miksi käsket/pyydät noin anonyymiltä? Saanko perusteluja vastauksellesi?
Itse en kyllä lähestyisi ihmistä, joka on tehnyt jotain pahaa ja loukannut ja ketään en käskisi lopettamaan kenenkään ajattelua. Jokainen tehköön kuten halua. Itellä oli tarve relata, kriisi paha sellainen perheen sisällä ja useammalla ihmisellä asiat huonosti. Jotkut ei vaan osaa mitään kaunista edes anteeksipyyntöä, vaikka toetää että jotain kautta asiat ratkaistava, jos ees jaksan niitä ratkaista. Vain pikkuista iloa elämään tarttis, mitä tänäänkin lähin hakeen, eikä liity ihmissuhdeasiat tähän.
Sulla ihme kirjoituksia mitä tarkoitat tuolla pahalla? Itse olet tainnut tehdä jotain pahaa kun tuollaisia otit puheeksi.
En ole tehnyt pahaa. En myöskään leiki ihmisten tunteilla ja olen aina uskonut mitä minulle sanotaan, enkä myöskään tuppaudu mihinkään. En vastannut alotukseen vaan tuohon ylempänä olevaan tekstiin.
Aloitus ei ollut minun minusta tuntuu että se on miehen kirjoitus.
En ole leikkininyt kenenkään tunteilla kun ei mitään ole edes alkanut.
Tunteet ei siis oo koskaan alkanut toisella eikä sinulla.
No minulla itselläni oli ihastumisen tunteita mutten tiedä hänestä eikä hän tiedä tuntemuksistani mitään eikä tule tietämään.
Jos olisit yksi P nainen niin sanoisin etten mitään muuta mieti kuin sinua. Haluan vain sinut.
Mutta sinä et ole P nainen eikä taida olla kukaan vastaajista myöskään.
Tarkenna......?
Miten? Tai siis mitä haluat tietää? Aina voi kysyä tarkentavia kysymyksiä... enkä tarkoita nyt tuota mitä kysyit.
Hyvää yötä. Voit lopettaa yksinpuhelun. Sanoma mennyt perille jo.
Muista, älä enää IKINÄ anna mitään syytä luulla että välittäisit oikeasti. Jätä rauhaan niin saat haluamasi, poistun elämästäsi.
Lopeta muutenkin roolin vetäminen ja miellyttäminen. Sanoisit joskus reilusti mitä ajattelet päin kasvoja. Toivottavasti näet omatkin virheesi, en ole yksin syypää.
Sinä olet se joka on halunnut täyttää omaa tyhjyyttäsi pitämällä roolia yllä vain saadaksesi ihailua osaksesi, tuliko mieleen että joku pystyy tuntemaan aidostikin.
Ei muuta.
Miten joku voi ottaa noin itseensä anonyymin aloittajan viestistä? Taisi osua omalle kohdalle ja kovaa?!
Ei vaikuta olevan tosissaan kirjoitettu.
En välitä nähdä sua. Olet yhtä merkityksellinen, kuin hajoava koiranpökäle sulavan lumen alta paljastuen.
Kiitos kauniista sanoistasi. Aurinkoa päivääsi. :)
En ole missään vaiheessa unohtanut sinua, enkä haluakaan. Sinuthan minä juuri olen koko ajan halunnut.
En voi tietää, mitä haluan, kun olet niin etäällä. En tiedä, oletko omaa kuvitelmaani vain. Meidän pitäisi olla kavereina tekemisissä, niin sitten jonkin ajan kuluttua tietäisin. Silloin halusin sinut, enkä ketään muuta.
Eipä kiinnosta lähipiirissäsi katsella, kun paneskelet ympäriinsä se vain ottaisi jumalattomasti päähän, joten kiitos ei.
Näinpä
Voidaan aloittaa kavereina, ja JOS siltä vielä myöhemmin tuntuu että on pakko saada toisemme niin sitten olkoon niin ja ylitetään esteet. Haluan sut elämääni kuitenkin tavalla tai toisella. En kestä tätä etten tiedä pitääkö vältellä, enkä uskalla ottaa yhteyttä epätietoisuuden takia.
Kuuluisipa susta jotain, ihan vain jotain pientä ja viatonta edes.
(en ole kirjoittanut muuta tähän)
Tuun tähän ketjuun:
Kerro joku tunniste ja jos täsmää, niin laitan heti viestin. Ja oletko nainen?
Mä voin sanoa sen verran, että en ole kuullut sinusta 2 viikkoon.
Milloin kuulit hänestä viimeksi?
Nainen, mutta kolme viikkoa.
t. 19:33
14:52 eli tän haaran aloittaja on myös nainen enkä ole kuullut hänestä aikoihin mitään. Muuten samat ajatukset kuin 19:33:llakin. Nuo paneskelupölinät ei liity minuun.
Tilaa pitää antaa, jos toinen kokee ahdistuvansa. Ei halua olla toiselle taakka. Elää elämäänsä, vaikka toista rakastaakin.
Hauskoja olette. Ajatelkaapa, jos vastailette "sille omalle söpölle ihmiselle" ja se söpö ihminenkin on 150 kiloa painava kökkö, joka ei muuhun pysty kuin trollailemaan ja pitämään hauskaa luulijoiden kustannuksella.