Pitkänperjantain iltana klo 23 koltiaiset kävitte vinguttamassa "viuluanne" ikkunassani.
Valvontakamera nappasi teistä tunnistettavan kuvan. Voitte käydä pyytämässä kiusaanne anteeksi, jotta en vie kuvaa poliisille.
Piru viulun soittajat
Anonyymi
5
89
Vastaukset
- Anonyymi
Minun nuoruudessani se oli oikein tapana. Eipä siitä juttua tehty, mut harvinaisempaa nykyään varmaan. kätevä ?? ääni siitä syntyy.
- Anonyymi
Sinä ja sun kamerasi
- Anonyymi
Mahtavaa kun vielä on vanhoja perinteitä!Mutta mistä saanee hevosenjouhia?
- Anonyymi
Hevosesta niitä saa. Tosin nykyään taitavat käyttää tavan siimaa ja sillähän ei saa oikeaa ääntä aikaiseksi.
- Anonyymi
Itselläni häiritsi ennen naapurin mummeli. Onneksi muutti pois. Kulki pihallani ja hekotteli. Aloin pitämään verhoja kiinni että voisin säilyttää herkän mielenrauhani. Varsinainen "Euroopan omistaja".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3096682Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss653719- 2033066
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242737- 741912
- 1461652
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2041630Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201518Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1631511- 891398