Heipähei
Piiskattavaksi tuleminen on alkanut viime aikoina kiinnostaa, ja olen sitä hiukan päässyt kokeilmaan. Nyttemmin olen suunnitellut oman piiskan tai ruoskan ostamista. Mutta niitä on niin paljon erilaisia etten oikein tiedä mikä sopii. Toisaalta en ehkä itsekään oikein tiedä kuinka kovasta menosta pidän, joten rajasin raipat pois.
Tässä on nyt kolme eri vaihtoehtoa joita olen pohtinut. Kaksi ruoskaa, yksi nahasta ja toinen kumista, sekä tollainen leveä läimäytin.
https://www.homoware.fi/Tuotteet/Mister-Bn-nahkainen-ruoska-puisella-kahvalla-10240/
https://www.homoware.fi/Tuotteet/Mister-Bn-metallinen-levea-piiska-Small-8819/
https://www.homoware.fi/Tuotteet/Mister-Bn-kumipiiska-10261/
Mitä kokeneet ruoskanheiluttajat sanoo? Mistä te aloittaisitte? Vai oisko joku muu parempi?
Millä aloittaa piiskaaminen?
7
445
Vastaukset
Minä otan mielummin jotain luonnosta!Pajuvitsa on paras!Nyt kevällä se on yhtä helpoa kuorita pajunoksa kuin kuorita banaani!Ja kun se kuivaa se on ihan väritön ja kevyt!Kirvele hyvin!
- Anonyymi
Pikkusormen vahvuinen, metrin mittainen rottinkikeppi (kukkakeppi) on paras peruspiiska. Ei maksa juuri mitään ja on kaikissa suhteissa yksi parhaista piiskoista. Toinen halpa on tuore pajupiiska, ohut ja notkea, mutta rajumpi, mitä voisi luulla. Sattuu todella kipeästi ja jättää helposti päiviä kestävät jäljet. Jos ratsupiiskat kiinnostavat, niin hevostarvikekaupoista löytyy vaikka mitä, eikä tarvi maksaa turhasta. Sitten, kun haluaa vaihtelua, puolin ja toisin, voi ostella kalliitakin nahka/kumi-ruoskia.
...ei muuta kuin heipparallaa!! - Anonyymi
Koivu paju piiska hyvä... nahkaiset floggeri ok. Mistä pidät kovempaa tai pehmeä.. kyllä noilla pyllyn punaisiksi saa.. ja viiruille
- Anonyymi
Kyllä aloittelijalle paddle on hyvä,ei jää jälkiä,mutta tuntuu...
myös leveä nahkavyö ok ; )
Tällaisilla itse halusin/vaadin,en halunnut kovaa kipua,ja olisi vaikeaa selitellä vaimolle,mistä jäljet johtuu... - Anonyymi
Kiitos vinkeistä!
Luulen että taivun tuohon padleen. Jos ja mahdollisesti kun himot kasvavat kokeilen pajuvitsa ja rottinkikeppi vinkkejä, mutta luulen että nyt ne on vielä vähän turhan rajuja. Toisaalta ajatus oikein kunnon pieksemisestä kiihottaa, mutta fantasia ja todellisuus ovat mielestäni tässä asiassa aika kaukana toisistaan!
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075240Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813716SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt663602Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers153528SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062360SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412346Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312194Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762140Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922079