AA puhuvat vain asiotta mitä minä en pysty.

Anonyymi

Tällä AA kurikkan Jalasjärvi ryhmä he puhuvat vain asiotta mitä minä en pysty esim taiman matka tai espanian muuto tai kunka he tulevat autolla pitkä matka seinäjoen kautta tai kuinka ne hakevat poltto puut omasta metsästä.

Minä en pysty tekemän kumpikan noista ei minulla ole mitän yhteistä nidden kanssa ei sen takia huvita mennä AA ryhmän.

He eivät ikinä puhu sittä että he vievät 3 kpl tyhjä pulloa kauppan että saa osta mehu purkki eivätkä ne laina 20,- ege ruoka varten.

3

260

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hei.en mäkään sitä aa-ta koe itelleni sopivaksi.en kyll o käynyt kokouksessa, mutta eräässä hoitokokouksessa oli jehu uhoomassa sen erinomaisuudesta.siis aa,n.itekin köyhä takuu-varhaiseläkeläinen. mulla nyt 2-viikon raittius takana. sitä ennen piti avokatkaisussa käydä. en tarvinnut kuin 1-päiväksi lääkkeet, et sain nukuttua. pitäs oppia elämään selvänä tätä köyhän elämää. oppia selvänä toimimaan ihmisten kanssa paremmin.

      • Anonyymi

        Omat kokemukset: itserakkaita kärttyisiä ja agressiivisia eläkeläisiä jotka kehuvat kuinka ovat ostanut sitä ja matkustanut siellä, eivät aidosti ole kiinnostuneet muista kunhan vain itsellä menee hyvin. Korostavat itseään kuvittelevat olevansa muita parempia kun eivät juo viinaa pelkkä juomattomien vuosien karttuminen ei tee kenestäkään ihmisestä parempaa jo siksi ettei sen eteen tarvitse tehdä mitään. Minusta pahimpia riidan haastajia mitä tiedän.


    • Anonyymi

      Kesällä olen ollut 20 vuotta raitina tuos AA ryhmässä on tylsä käydä kun ne puhu asioista mitä minä en pysty tehdä ja jos sanon että he ensin hake poltto puut omasta metsästä ja samalla matkalla hakevat hävikki ruoka seurakunnasta niin ne on tuppi suu eli mykkä koulu tai vaihtavat puhen aihetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1922
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      41
      600
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      25
      490
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      58
      447
    5. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      37
      435
    6. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      53
      395
    7. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      393
    8. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      387
    9. Mitä uskot että

      Välillämme käy?
      Ikävä
      32
      381
    10. Hyvää yötä mies

      Kulta söpöliini 🥺❤️
      Ikävä
      40
      381
    Aihe