Hae töihin Hus:in mielenterveystyöhön

Hus:in mielenterveystyö ei perustu todelliseen auttamiseen

Raha ratkaisee ja virheet diagnooseissa ovat räikeitä

Välillä jopa laskelmoituja

Nämä lääkkeet joita esim kaksisuuntaiseen mielialahäiriöön syötetään

Eivät paranna saatika edes auta, ihmiset vajoavat pois todellisuudesta

T: 11 vuoden kokemus hus:in auttamisesta:)

Potilaat ovat lääkefirmojen testieläimiä

1

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Husin mielenterveystyö ei ole mitään muuta kuin kokoomuslaisten NATO-kumppanipoliisien kanssa hyökkäilyä Suomi-Venäjä-seuralaisten ja Suomi-Kiina-seuralaisten koteihin. EUn ihmisoikeussopimuksesta lääkärit, poliisit ja kansanedustajaretkut eivät välitä mitään. NATOa vain haluaa koko porukka miellyttää. Kukkoilevat virkalääkärit leikkivät jumalaa ja pilaavat monen työllisyyden, talouden ja pakottavat muuttamaan muualle, jossa on vähemmän väkivaltaisia virkamiehiä. Pikkupaikkakunnat ovat kuitenkin usein asumiskelvottomia, niissä on esim. valehtelevia lääkäreitä ja työllistyminen nolla.
      Itäryhmän maat seuraavat liian kiltisti suomalaisten vallankäyttäjien ilkeilyä. YK oikeuttaa torjumaan länsiliittoutuman YKn periaatteiden vastaiset hyökkäilyt. Saaristolaistyyli kokonaan pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      57
      1865
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1712
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      137
      1276
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      126
      1155
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      807
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      164
      757
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      721
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      418
      668
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      535
    Aihe