Lex Ähtäri ja Mondeo.

"Lex Ähtäri - Homekoulut
Anonyymi
20.4.2019 1:08

Onko tutkinta edennyt tietojen pimittämisestä homekoulujen suhteen? Varmasti vaikea löytää todisteita siitä että asia haluttiin salata ettei pandakarhut vaarannu. Vieläkö homesiittiöt kulkee uuteen liikuntahalliin putkea pitkin?"
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mondeon osalta on julistettu pääsiäisRauha.

Äänestä
  • Sotaa ne haluaaon!! Pakkolääkitään, injektoidaan etuotsaan ja pidetään ilman perustarpeita kuten hygienia, ruoka ja juoma. Keinotekoinen köyhyys. Hierotaan etuotsa lapsen tasolle että RANKASTI USKONNOTON hurahtaa uskomaan. MENKÄÄ VITTUUN SEN PAKKOUSKONNON KANSSA.

    Kieltäydyn uskonnon harjoittamisesta jatkossakin. Vedoten perustuslaki 11&6 sekä yhdenvertaisuuslaki ja tasa-arvolaki.

    Ei tule uskontoa. Ei tule parisuhdetta.

    Tapan itseni ennemmin kuin alan JEESUSTELEMAAN.

    Ei ole mikään rauhan uskonto tämä. Homesiittiötä kulkee putken läpi ja naureskellaan.

    En viitsi edes aloittaa. Sekoan vihasta. Hyväksikäytöstä. Epäoikeudesta.

    Viranomaisilla pitäis puuttua kun tämä voi johtaa itsemurhaan tai johonkin muuhun vakavaan.

    Äänestä

Pandoi otsonoidaan otsoiksi luin. Ei kai niin voi tehdä.

Äänestä

Mondeokeissi on ohi ja Samppa vei pisteet.

Äänestä

Entä Hän oikeustaistelija? Miten Hänen käy? Ei suostu uskonnolliseksi vaikka kuinka hierotaan.

Äänestä

Lohkoöämmitin polttaa moottoria kohta se autoki paaluu.

Sehän vääryyttä. Rahan ahneutta väärää rahaa. Oy taakse ja rikollista toimintaa.

Äänestä

Herrastuomarikin on vaiennut?

Äänestä
  • Juurihan se kirjoitti toiselle palstalle.

    Äänestä

  • Vaan kovasti moderoidaan. Yritetään sumuttaa. Mut isot rahat kyseessä niin vilppihän kiinnostaa.

    Äänestä

https://keskustelu.suomi24.fi/t/15611062/kuka-sai-mondeon

Tuonne herastuomari kirjoitti mutta kun se moderoidaan erään lahkon toimesta jota ei saa nimeltä mainitä mutta kaikki sen tietää. Jos sen lahkon mainitsee tulee viesti poistettu. Sipilän ihmemaa Suomi. Sananvapaus kadonnut. Liekkö uusi hallitus saa asioita kuntoon kun poliittisia nimityksiäkin tehty kepu siniset tyyliin vaikka kuinka.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Lex Ähtäri - Homekoulut
Anonyymi
20.4.2019 1:08

Onko tutkinta edennyt tietojen pimittämisestä homekoulujen suhteen? Varmasti vaikea löytää todisteita siitä että asia haluttiin salata ettei pandakarhut vaarannu. Vieläkö homesiittiöt kulkee uuteen liikuntahalliin putkea pitkin?"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu