Miten mänöö ?

Soommoro.
Miten Varkaudessa menee ? Onko Eiser vielä pystyssä ?
Alstia ei taija ennee olla olemassa eikä paprumiehiä. OnkoKauppakadulla ruuhkoo ja SYP:n edustan parkkipaikat aina täynnä ? En löydä veppikameraa, joka oli Kauppakadun ja Osmajoen tien kulumassa. Onko se viellä olemassa, olis kiva kurkistoo Varkauden liikennettä ruuhka-aikaan. Pistäkee kameran linkki tänne.
1583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Varkaus ,sisänpäilämpiävä kaupunki,DemariKokkaricity josssa heillä on ainoastaan valta,liikuntaan ,musiikkiin,kaikkeen,Yhtenä esimerkkinö uimahalli,sairaala ,rockwithyou kuoro,Muille vittuilu täällä ja ilmoitustaululla on heidän agiteeraamaa organisoitiua toimintaa jota harrastavat ovat heidän ystäviä ja äänestäjiä.Huumorintajutonta porukkaa,.Niin että Demarirock vaan teille törpöt.

Äänestä

Henkilökohtaisesti mulla menee hyvin. En edes halua tutustua ihmisiin. Tämä kaupunki tarjoaa kuitenkin työtä ja koulutusta työn ohella. Tällä hetkellä niihin uppoaakin aika ja vapaalla vietän aikani mielelläni omassa rauhassa ja joskus matkaillen. Mielenterveys säilyy hyvänä,kun ei sotkeudu eikä välitä kaupungin höperöistä piireistä.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä. Pitää omasta voinnista huolen ,se riittää. Ja tarpeeksi,kun on saanut kuraa niskaan,ei jaksa välittää tai puuttua edes epäkohtiin.

    Äänestä

Varkaus saattohoidossa oleva ja lopullista armolaukausta antavaa taantumaa odottava tuppukylä.

Äänestä
  • Ensi yönä tälä foorulla känniääliöt tykittää juttuja.

    Äänestä

Kameroita suap kaupasta

Äänestä

Hyvin menee ,kun ei välitä kateellisista vaan keskittyy kotona omaan hyvinvointiin.

Äänestä
  • Meillä menee hyvin, tukiloilla eletään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meillä menee hyvin, tukiloilla eletään.

    Aika moni elää tukisilla. Jopa töissäkäyvät hakee tt tukea. Minä otin lainaa ja läksin pyhiinvaeltaa taas. Kantapiähä koskoo,enkä oo nuori enää,mutta raha on vaan rahaa eikä alkoholi määritä yhteydenpitoa. Palkka,kun on pieni,pitää olla vuokra-asunto. Yritän myös säästää syömällä vain voita ja pottua. Pottuilla voi yrittää,mutta vanhuus tulee väistämättä. 60v eteenpäin ei enää kannata miettiä kuin mullan alle mänöä.

    Äänestä

Onko siä Siperiassa viä talavi ?
Ootteko nähnynä susia ja karhuja siä ?

Äänestä

Varkaudessa odotellan että tänne muuttaa 60.000 ihmistä muualta !

Kaupungin tulevaisuus on yrittäjyydessä ja siten tarvitaan - paljon uusia työntekijöitä sekä
varsinkin IDEOITA - niitä toteuttamaan !

Ollan jopa puhuttu että Varkauteen saataisiin - ratikka - joka ajaisi edes takasin Kauppakadulla
ja siten katu muutettaisiin taikaisin kaksisuuntaiseksi !

Äänestä

Ootko milloin viimeksi käynyt Varkaudessa ?

Äänestä
  • Miten niin milloin? Tuollahan se asustaa Kommilan vuokraorjuusasunnoissa.

    Äänestä

  • Viimme vuonna kävin sapuskaa ostamassa. Cityllä ei tairettu juuri ajella. Taulumäen torilla poikettiin. Alstia ja Eiseriä ei nähty. Olikos Eiseri firma, joka teki yhden koon sukahousuja ?
    Voip olla, että tuun kesätorpalle loppukuusta, mutta se on Eteelä-Savon puolella. Sapuskat sinne ostetaan Joroosista. Olikos Varkauvessa vielä niitä paprumiehiä ?

    Sitä linkkiä veppikameraan ei oo kukkaan löötäny ?

    Äänestä

Sais tuo sensuuri laittaa jokaisen poistetun viestin kohdalle, mitä sääntöjen kohtaa on rikottu. Nyt sensuuri poistaa viestejä, joissa ei ole mitään sääntöjen vastaista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Soommoro.
Miten Varkaudessa menee ? Onko Eiser vielä pystyssä ?
Alstia ei taija ennee olla olemassa eikä paprumiehiä. OnkoKauppakadulla ruuhkoo ja SYP:n edustan parkkipaikat aina täynnä ? En löydä veppikameraa, joka oli Kauppakadun ja Osmajoen tien kulumassa. Onko se viellä olemassa, olis kiva kurkistoo Varkauden liikennettä ruuhka-aikaan. Pistäkee kameran linkki tänne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu