Huawein kännykkä salaa kaikki gmail-viestit

Anonyymi

Eilisestä lähtien Huawein kännykän gmailviestit ei näy, ei uudet eikä enää vanhat. Kaikissa vakiosalaus (TSL). Tietokoneella gmailviestit näkyvät. Miten saan viestit näkyviin? Tosi hankala, kun vaan otsikko näkyy.

Nimimerkillä ärsyyntynyt

4

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käytä Gmail sovellusta. Ei mitään humpuukkisalauksia..

      • Anonyymi

        En nyt ymmärrä. Huawein Honor puhelimessa gmailin sähköposti. Ei avaa viestejä myöskään, jos haen sähkäpostin kännykän selaimesta. Sen sijaan työkännykällä Samsungilla avaa viestien tekstit. Samoin tietokoneella. Harmillista, kun kotikännykällä ei avaudu kotisähköpostin viestit. Aihe Viestin aihe vaan näkyvissä. Viestiä kun yritän avata niin tulee lukonkuva ja Vakiosalaus (TSL). Ongelmana on Huawein kännykkä! Pitääkö vaihtaa kännykkä?? Myöskään en voinut lähettää itselleni sähköpostia, kun ei anna kirjoittaa viestikenttäään. Mistä saada apua?


    • Anonyymi

      Paska puhetta TAAS! Kaikki toimii ja mitään salaa jos ei halua.

    • Anonyymi

      Minulla ei ole noita vehkeitä enkä käytä kännyllä sähköpostia.
      Arvaus vihjeestä päätellen: Huan asetukset ei pysty käsittelemään TSL-salauksia. On siis etsittävä asetukset/salausprotokollat ainakin TSL 1, 1.1 ja 1.2.
      Puhelimen ohjeista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      366
      12330
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5387
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      196
      2588
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1972
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      880
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      852
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      762
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      716
    Aihe