Yritin tutkia tuossa vuoden alkupuolella yhden auton historiatietoja. Silloin Traficomin sivusto oli tilapäisesti poissa käytöstä, puhelinpalvelu toimi. Tänään aloin etsiä tietoja toisesta autosta ja tilanne oli edelleen sama, ei toimi nettisivusto. Siis mitä ihmettä? viranomainen ei saa yksiä kuppasia nettisivuja toimimaan kuukausiin! Mistä heille maksetaan? Lopettakaa koko firma ja antakaa tehtävät jollekin osaavalle hoidettavaksi, kitoooos!
Traficom on uskomaton laitos
Anonyymi
15526
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jotkut käyttivät Trafin tietoja väärin, mm henkilötietojen urkkimiseen. Siksi ei voi enää onkia tietoja entiseen malliin. Kiitos Traficomille, pitääkää tiedot salassa jatkossakin.
Eivät ole saaneet sitä auton teknisien tietojen palvelua käyttöön jossa siis näkyy normaalit tiedot ja koska katsastettu tai onko veroja rästissä.
Siinä ilmaisessa ei näy edes nimiä tai omistajia niin ihmettelen miksi pois eivätkä saa takaisin
Auttaa auton ostajia kun voi katsoa tiedot mille tarvetta joskus. Esim että on leimattu tai vetopainot.
Viranomaisten tehtävänä Suomessa tuntuu olevan ihmisten elämän vaikeuttaminen, ei auttaminen tai palvelu.. Tämä on taas yksi esimerkki siitä.
Toivottavasti eivät pilaa sitä, eli että ilmaiset tiedot pysyy samana ja rek tunnuksella voi katsoa. Nopeasti
Viranomainen ei palvele ihmistä niin kuin joskus ajatellaan että se ihminen olisi ikään kuin asiakas, jota palvellaan. Ei se ole, ihminen on alamainen, jonka kuuluu palvella viranomaista.
Viranomainen ei palvele. Viranomainen määrää.
Ettei olisi kansaneläkelaitoksen kanssa suhmurismia sitten ja ehkä onkin.
Traficom ei enää palvele liikenteen etuja vaan toimii sitä vastaan. Traficomista on tullut omia punavihreitä arvojaan toitottava moraalivirasto joka haluaa mm. lopettaa autoilun kokonaan Suomesta. Traficomissa ei olla tyytyväisiä ennen kuin Suomi on palautettu takaisin kivikaudelle jossa ei liiku enää mikään. Lafkassa on liikaa kallispalkkaisia taivaanrannan maalareita johdossa ja asiantuntijatehtävissä.
Traficom on kuin omia lajitovereitaan syövä kannibaali.
On se, uskomaton. Kokeile vaikka sinne Trafin hakuluukkuun "Ajokortin uusinta". Ei löydy mitään ajokorttiin viittaavaa.
Kirjoita sama Googlen hakuun ja tulee https://www.google.fi/search?sxsrf=ACYBGNQzbkoGL7XSlWqyiAna22IgrPuTcg:1575920695303&source=hp&ei=N6TuXfauEIGGwPAPlfSEuA4&q=ajokortin uusinta&oq=ajokortin uusinta&gs_l=psy-ab.3..0l10.1884.9049..19690...1.0..0.91.1260.17......0....1..gws-wiz.......0i131j35i39.fkouwOItPOk&ved=0ahUKEwi2pvGJqqnmAhUBAxAIHRU6AecQ4dUDCAU&uact=5
Pitäisi kirjoittaa "Uudista ajokorttisi". Ei tuollaista osaa arvata. "Uudista ajokorttisi on käsky. Ei käskyjä osaa hakea sivustolta vaan asioita. "Ajokortin uusinta" on asia.
Trafin sivuilla on juttua Potilastiedon arkistosta. Jos ajokorttilääkäri on kirjoittanut tarkastuksensa tuloksen Potilastiedon arkistoon, voi kortin saada netin kautta Trafilta hintaan 20 €.
Asiakaspalveluyrityksen tulisi kertoa miten asiakas voi tarkastaa onko lääkäri laittanut tiedot Potilastiedon arkistoon.
Kun ei tiedä missä ne tiedot ovat muualla, kuin siinä paperissa, jonka sai lääkäriltä, on korttihakemus tehtävä
Ajovarman https://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi4xN_erKnmAhUylIsKHS7EAA4QFjAAegQICRAC&url=https://www.ajovarma.fi/&usg=AOvVaw3t4aANF0ekaDrxZAHszOJv
kautta, 35 €.
Ei nouse elintaso tunaroimalla kaikessa.
Taitaa olla tuo traficom melkoinen suojatyökeskus tai sitten sen johto on pihalla kun lumiukko.
Trafi viesti Laitos ministeri Timo Harakka entinen Ylen Laitoksen toimittaja siel oli aina juovusten joukkueessa .
Miten traficom voi poistaa minun seisonta vakuutukseni.Ilmoitus mennyt vakuutus yhtiölle eikä minulle.Pitäs tehdä kansalais aloite että suojatyöpaikka lopetetaan.
On taas väli linkki ei ymmärrä
pielessä.
Trificon kirje kannattaa odottaa ja sitten uusia ajokortti
.
On vaara
Trificon kirje ensin, muuten vaara että jää tiedot patterin väliin ei toimi auto, sekä Jai tässä myös poliisi suojaa Kärsämäki nurkat sekä muut epäselvät
Terveystalon Oulun eteinen ja Kajaanin keskustelu 24 aloitus paska nivelet lääkärin ajat ja kuvaus ajat tuonne
Emme Raili Vuoti tarvitsen toisen kautta avun