..rakastetaan toisiamme ja ollaan suvakkeja, niin onnellisuus kasvaa.
Nyt kun vaaliit on pidetty...
2
113
Vastaukset
- Anonyymi
On vielä eu vaalit, joten odotellaan sen yli, josko sitten oltaisiin enemmän yhteistyöhenkisiä laidasta laitaan. Sopii toivoa, sillä repiminen ei hyödytä ketään.
- Anonyymi
Enpä usko että äänestysprosentti tulee olemaan kovinkaan kummoinen.
Hölmöä ettei ollut yhdistetty eduskuntavaalien kanssa samaan aikaan. Ois jääny mahdottomaksi olla ehdolla molemmissa.
Toki tunnetuimmat poliitikot oltava mukana EU vaaleissa. Ja valtakunnallisissa vaaleissa budjetin oltava vähintään viisinumeroinen jollei ole koko kansan tuttu. Muut on vaan listatäytteitä ilman mahdollisuuksia päästä läpi. Ja hakevat vaan näkyvyyttä itselleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265656
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3942408- 1312340
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22007- 1121913
- 2561617
- 3831377
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601223