Varför ska Stockmann avhandlas på

den här spalten ? Är det inte SFP:s politik som ska diskuteras ?
15112
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Krista SIEGFRIDS skilsmässa får också avhandlas här ,men frågor som rör SFPcensureras.

1Äänestä
  • Allt är som förut.

    1Äänestä

Det är "fejkfinlandssvenskar "som har Stockmann på hjärnan,jobbigt med tvångstankar,

2Äänestä
  • staki-ingenjören från påsken och en bit efter, är en virrpannornas pärla. Ta och beundra den på språkpolitikspalten. Snacka om tvångstankar!

    1Äänestä

Stokkalla oli ennen eroteltu fennot ja riikit. Eräillä osastoilla oli ruksit suomenkielen päällä

Äänestä
  • Sehän on hienotunteista kuitenkin

    1Äänestä

Keskustelu Stockkasta päättyy pian. Olen jo varautunut loppuunmyyntiin. Villeroy

Äänestä
  • När Stockmann började med bugandet för ryssar och finnar och glömde bort de trogna svenskspråkiga kunderna så vad annat kan man vänta?

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    När Stockmann började med bugandet för ryssar och finnar och glömde bort de trogna svenskspråkiga kunderna så vad annat kan man vänta?

    På många år har man inte haft lust att besöka Stockmann.,det stämmer.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    På många år har man inte haft lust att besöka Stockmann.,det stämmer.

    Pian se ei ole edes mahdollista.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pian se ei ole edes mahdollista.

    Vi klarar oss utan Stockmann.

    1Äänestä

Stokka menossa konkkaa, 150 saa kenkää :)

Äänestä
  • Tuleeko hyvä mieli kun suomalaisia joutuu työttömiksi? Epäisänmaallista ja typerää käytöstä.

    Äänestä

Stokka ei ole mitenkään suomalainen yritys ollut koskaan.

Äänestä

Vastauksena aloittajan kysymykseen: Stokka on ollut ja on ruotsalaisten rahalinnoitus, joka tukee kaksikielisyyttä, pakkoruotsia ja ruotsalaisten etuoikeuksia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

den här spalten ? Är det inte SFP:s politik som ska diskuteras ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu